Gratis

Asistent comercial

BOGNER EDELSTAHL SRL

Candidatul Ideal

- Studii superioare
- Experienţă in domeniul vanzarilor
- Experienţă in domeniul vanzarilor sau achizitiilor de produse metalurgice sau conexe
- Experienta obligatorie in utilizarea programelor Microsoft Office (Excel, Word si Outlook)

Descrierea jobului

ABILITATI:
- Negociere
- Comunicare si diplomatie
- Sociabilitate
- Organizare si planificare
- Rezistenta la stres
- Minte analitica
- Orientat spre rezultat

RESPONSABILITATI/SCOP:
- Raspunde de indeplinirea planului de vanzari si incasari pentru zona arondata;
- Efectueaza studiul pietei si identifica potentiali clienti in vederea prezentarii si remiterii ofertelor de produse;
- Negocieaza cu clientii existenti si/sau clienti potentiali, stabilind detaliile operationale: preturi, contract, termene de plata, servicii;
- Raspunde de intretinerea si dezvoltarea relatiilor comerciale cu clientii existenti ai companiei, prin supravegherea derularii contractului de vanzare-cumparare incheiat intre client si companie, fiind raspunzator de indeplinirea obiectivelor lunare de vanzari si incasari.

OFERTA:
- Mediu profesionist de lucru;
- Telefon
- Laptop
- Pachet salarial competitiv – salariu fix + bonus din Vanzari
- Asigurare de sanatate
Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 17 Apr. 2024