Gratis

Asistent comercial echipament sportiv si suprafete sportive

S.C. Kinetic Systems S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal pentru acest post trebuie sa se caracterizeze prin:
​- experienta cu programe de gestiune (constituie avantaj cunosterea programului Expert Account)
- nivel mediu limba engleza (scris si citit)
- cunostinte utilizare Microsoft Office - nivel mediu
- absolvent minim studii medii
- spirit de echipa
- capacitate de analiza, sinteza si luare a deciziilor.
- abilitati de comunicare orala si in scris, abilitati de negociere
- aptitudini organizatorice, flexibilitate, initiativa, seriozitate, perseverenta
- spirit de echipa, disciplina, sa fie proactiv si ordonat
- abilitate de a rezolva sarcini multiple
- domiciliul stabil in Bucuresti
- permis de conducere categoria B cu minim 2 ani experienta

Descrierea jobului

Beneficii:
- Pachet salarial motivant (salariu fix + bonuri de masa)
- Telefon de serviciu
- Pregatire profesionala continua, training-uri de specialitate la producatori

Responsabilitati:
​- activitati de contabilitate primara (introducere comenzi si emitere facturi in programul de gestiune)
- asigurarea relatiei directe cu clientii si partenerii comerciali care viziteaza sediul companiei , precum si cu clientii care comanda on-line.
- emiterea de oferte comerciale personalizate, pentru clientii care solicita acestea pentru echipamente sportive.
- urmarirea in platforma SEAP a afisarii Licitatiilor specifice si colaborarea cu Departamentul de ofertare in vederea depunerii documentatiei in cazul participarii.
- mentinerea relatiei comerciale cu furnizorii externi si interni
- plasarea comenzilor de echipamente sportive pe platforma B2B JAKO si in programul intern de facturare si gestiune.
- participarea directa la colectarea, ambalarea si livrarea comenzilor de echipamente sportive JAKO, catre clienti, prin curier.
- facturarea comenzilor de echipamente JAKO

Kinetic Systems este o societate cu capital romanesc care a fost infiintata in 2002 si a devenit in cativa ani liderul de necontestat in domeniul proiectarii si realizarii sistemelor de aplicare a suprafetelor sportive (gazoane sintetice, pardoseli sportive, etc). De asemenea, suntem unic reprezentant al companiei JAKO AG in Romania.
Unul din atuurile cu care Kinetic Systems s-a impus in piata specifica montajului de suprafete sportive si comerciale, este parteneriatul cu liderul mondial in domeniu “FieldTurf-Tarkett Sport”.
In ceea ce priveste vanzarea de echipament sportiv, Kinetic Systems a impus marca JAKO pe piata romaneasca, prin calitatea produselor si seriozitatea serviciilor.
Respectand rigorile partenerilor externi, Kinetic Systems a dezvoltat multe proiecte atat in Romania cat si in strainatate, oferind clientilor sai garantia unei relatii comerciale de durata.
Publicat 29 Febr. 2024 Reactualizat 28 Mart. 2024 Expiră 30 Mart. 2024