Gratis

Asistent comercial back office

SC International Brand Stores SRL

Candidatul Ideal

Îți dorești să lucrezi într-un mediu liniștit, în afara agitației din oraș? Îți place sa privești natura de pe geamul biroului? Noi îți putem oferi aceste avantaje, datorită locației în care ne desfășurăm activitatea. Suntem localizați la doar 24 de km de centrul Clujului, în localitatea Răscruci(repere: DeLonghi, Bosch, etc.)

Căutăm o persoană ambițioasă, muncitoare, expertă în multi-tasking, disciplinată și flexibilă. Piața băuturilor alcoolice din România este una foarte dinamică și la fel ne așteptăm să fii și tu.

Ești candidatul ideal dacă:
- Ai cunoștințe avansate de operare PC
- Ai cunoștințe avansate în Microsoft Office, în special Microsoft Excel
- Ai cunoștințe și experiență de lucru back-office, într-un soft WMS
- Ai cunoștințe despre sistemul RO e-transport, pentru emiterea documentelor de transport și transmiterea acestora către serverele ANAF
- Îți place sa lucrezi sub presiune (să rezolvi mai multe task-uri simultan, să te
încadrezi într-un interval de timp prestabilit)
- Te adaptezi ușor, te pliezi pe cerințele jobului si ești pro activ în rezolvarea eventualelor probleme
- Ești atent la nevoile/solicitările clienților și ale departamentului comercial
- Ești o persoană atentă, responsabilă, sociabilă, punctuală și perfecționistă
- Ai abilități bune de planificare a muncii, ești organizat, comunicativ și deschis spre a acumula cunoștințe noi
- Ai experiență pe poziții de vânzări, logistică, achiziții sau contabilitate
- Ai abilități de comunicare excelente și putere de convingere
- Îți place munca de birou
- Permisul de conducere reprezintă un avantaj
- Cunoștințe de limba engleză reprezintă un avantaj
- Cunoștințe de contabilitate primara constituie un avantaj

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Suport general pentru Departamentul Comercial
  • Întocmirea documentelor necesare platformei RO e-transport și transmiterea acestora în platforma ANAF
  • Preluarea și prelucrarea comenzilor venite de la clienti
  • Facturarea comenzilor
  • Incarcarea documentelor si a facturilor in platformele dedicate
  • Pregătirea documentelor logistice în platforma transportatorului
  • Comunicare/colaborare permanentă cu depozitul în vederea pregătirii și livrării mărfii la timp
  • Comunicare permanentă cu departamentele de achiziții si vânzări în vederea sincronizării fluxului de in/out (ce marfa urmează să vină/ce marfă este cu stoc vechi etc.
  • Întocmirea de rapoarte periodice
  • Întocmirea de documente si fisiere necesare colaborarii cu clientii(fisiere de listare produselor, documentare despre produse, etc.)
  • Actualizarea bazei de date și documente
  • Organizarea transporturilor interne si externe
  • Evidența și îndosarierea documentelor de vânzare și de transport
  • Evidența livrărilor de marfă și a respectării termenelor de plata ale clienților
1. Salariu lunar cuprins între 3000 – 4000 RON net (în funcție de experiență)
2. Catering zilnic
3. Transport asigurat cu autoturismele companiei
4. Timp de lucru 8.5 ore / zi, din care 30 minute pauză de masă și 30 minute pauză de relaxare. Program de la 08:30 la 17:00
5. Creșteri salariale în funcție de performanțe
6. Discount de angajat la achiziționarea băuturilor
7. 24 de zile de concediu de odihnă/an
8. Tichete de vacanta după primul an de vechime
9. Oportunitatea de a lucra în noua locație a companiei, dotată complet cu tot ce este nevoie pentru a crea un mediu de lucru ideal și unde vei putea să-ti pui calitățile în valoare

Te așteptăm în echipa noastră!

International Brand Stores Romania este o companie tanara si dinamica care face parte dintr-o companie internationala. Noi oferim clienţilor noştri o gama diversificata de bauturi alcoolice si non alcoolice, in en-gros, HoReCa, precum si retele de distributie cu cele mai profesioniste servicii şi cele mai bune preturi atat la nivel local în Romania, cat si la nivel international.

Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 4 Apr. 2024