Gratis

Asistent Cercetare

INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU GEOLOGIE SI GEOECOLOGIE MARINA - GEOECOMAR
2 poziții

Candidatul Ideal

Concursul va avea loc la sediul sucursalei din Constanța, Blv. Mamaia, nr. 304, în data de 23.04.2024, ora 10:00.
Înscrierile se fac până la data de 19.04.2024.

Relații la telefon: 0724 051 882
Sau prin email: teodormusat@geoecomar.ro

Descrierea jobului

I.N.C.D. GeoEcoMar, cu sediul în București, str. Dimitrie Onciul nr. 23-25, Sector 2, scoate la concurs pentru Sucursala din Constanța ( Blv. Mamaia, nr. 304, Constanta), următoarele posturi:

1. Un post de asistent cercetare în geografie, pe perioadă nedeterminată.

Cerințe:
  • diplomă de licență în geografie
  • disponibilitate la deplasări pe teren
  • cunoștințe temeinice GIS
  • limba engleză - minim nivel B2
2. Un post de asistent cercetare în chimie, pe perioadă nedeterminată

Cerințe:
  • diplomă de licență în chimie/biochimie

Finanțarea activității noastre de cercetare este realizată prin participarea la licitații interne și internaționale și prin contractare directă cu parteneri din țară sau din străinătate.

În ultimii ani, Institutul a câștigat numeroase competiții lansate de MECS (Cercetarea de Excelenta – CEEX, Programul Nucleu – PN), CNCSIS și Academia Română (granturi), cât și licitații pentru proiecte lansate de autoritățile guvernamentale de cercetare, inclusiv pentru proiecte cu co-finanțare internațională.

GeoEcoMar are o bogată activitate internațională prin intermediul Programelor de finanțare ale Comisiei Europene, în colaborare cu instituții și universități europene partenere din Franța, Italia și Portugalia. Institutul participă, de asemenea, la proiecte de cercetare științifică comune cu parteneri din Elveția, Ucraina, China și Canada.

GeoEcoMar a furnizat și furnizează servicii de specialitate și consultanță agenților economici din țară și din străinătate, dintre care amintim OMV-PETROM, EXXON Mobil, Sterling, Black Sea Oil and Gas, CNE, MAREXIN Bv, DHV, dar și agenții de finanțare precum JICA (Japonia) și Programul Națiunilor Unite pentru Dezvoltare – cursele EMBLAS la Marea Neagră

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024