Gratis

Asistent Administrativ (Departament Juridic)

One United Properties

Candidatul Ideal

  • Absolvent de studii superioare (preferabil profil umanist sau economic);
  • Abilități excelente de comunicare și redactare, atât în limba română, cât și în limba engleză;
  • Bune cunoștințe de utilizare a pachetului Microsoft Office și soft-uri de tip ERP;
  • Atenție la detalii și abilități de organizare și prioritizare a activității;
  • Adaptabilitate și capacitatea de a rescpecta termene-limită;
  • Capacitatea de a lucra atât individual, cât și în echipă și disponibilitate pentru a oferi ajutor colegilor, atunci când este necesar;
  • Proactivitate și identificarea soluțiilor atunci când apar situații neprevăzute;
  • Capacitate de a gestiona mai multe proiecte simultan;
  • Experiență într-un rol similar (minim 2-3 ani) - reprezintă un avantaj ocuparea unei poziții similare în cadrul altui Departament Legal, a unei societăți de avocați sau a unui Consiliu de Administrație/Director General.

Descrierea jobului

  • Gestionează corespondența Departamentului Legal și redirecționează documentele necesare către departamentele vizate;
  • Arhivează, atât fizic cât și electronic, corespondența destinată Departamentului Legal;
  • Expediează și înregistrează confirmările de primire ale corespondenței emise de Departamentul Legal;
  • Oferă asistență personalului Departamentului Legal, cât și reprezentanților Societății la semnarea de documentelor cu caracter juridic (decizii, rezoluții, hotărâri, procuri etc.);
  • Gestionează Registrul de intrări/ieșiri, acordarea numerelor deciziilor Consiliilor de Administrație ale Societății și numerelor deciziilor adoptate de Adunarea Generală a Acționarilor Societății;
  • Gestionează relația cu furnizorii și obține Certificate Constatatoare online de la ONRC, respectiv Extrase de Informare de la ANCPI;
  • Participă activ la organizarea diverselor proiecte desfășurate în cadrul Departamentului Legal – procese due diligence, GDPR, AML/CFT, implementarea de programe software;
  • Redactează răspusuri cu îndrumarea Directorului Departamentului Legal sau a unui Consilier Juridic/Avocat Senior, la solicitările venite din partea altor departamente și/sau terți (ex: finanțări bancare, investitori, clienți, audit).
  • Înregistrează în softul dedicat facturile aferente Departamentului Legal, respectând procedura de lucru implementată la nivelul Grupului;
  • Verifică derularea contractelor încheiate de Departamentul Legal și introduce la plată facturile aferente;
  • Arhivează fizic și electronic documentele de urbanism și de drept societar ale Societății,sub supravegherea Directorului Departamentului Legal sau a unui Consilier Juridic/Avocat Senior;
  • Gestionează și actualizează constant calendarul activităților specifice Departamentului Legal;
  • Coordonează solicitările referitoare la traduceri legalizate/certificate, copii legalizate/certificate, specimene de semnătura;
  • Coordonează activitatea de obținere a semnăturilor digitale pentru personalul Societății;
  • Gestionează necesarul materialelor consumabile/rechizite aferente Departamentului Legal (inclusiv plasarea comenzii);
  • Oferă suport noilor angajați din cadrul Departamentului Legal din punct de vedere organizatoric, împreună cu Departamentul de HR;
  • Întampină vizitatorii și organizează întâlnirile Departamentului Legal;
  • Pregătește, organizează întâlnirile și deplasările interne și externe ale personalului Departamentului Legal;

Beneficii:
  • Abonament medical în cadrul unei rețele private de sănătate;
  • Fructe proaspete la birou;
  • Abonament Bookster;
  • Oportunități de dezvoltare profesională;
  • Oportunitatea de a participa la traning-uri sau cursuri de formare profesională;

*Muțumim tuturor pentru interesul acordat! Doar candidații considerați eligibili vor fi contactați.

One United Properties is the leading real estate developer of premium residential compounds in Bucharest, Romania. One United has several high-end, design residential projects completed (188 units), under construction (340 units) and in the short-term pipeline (484 units) ? developments such as One Floreasca Lake, One Herastrau Park and One Charles de Gaulle.

One United Properties is an innovative company, dedicated to accelerating the adoption of building practices that result in energy-efficient, healthier and environmentally sustainable residential buildings.
Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 13 Apr. 2024