Gratis

ASISTENT/A MEDICINA DE FAMILIE CU EXPERIENTA (OBLIGATORIU)

CORAM MEDICAL SRL

Candidatul Ideal

Calificare de asistent medical - obligatoriu;

Experienta de minim 2 ani in domeniul medical - obligatoriu;

Persoana Pozitiva,calma, comunicativa si cu o foarte buna capacitate de relationare;

Are abilitatea de a coordona mai multe sarcini in acelasi timp;

Se exprima coerent si corect in limba romana;

Are cunostinte bune de operare PC si cunostinte de ultilizare a casei de marcat si sistem POS;

Este preocupata sa invete si sa se dezvolte.

Descrierea jobului

Recoltarea probelor biologice pentru diverse tipuri de investigatii;

Pregatirea cabinetelor medicale pentru consultatii si diverse investigatii;

Efectuarea anumitor manevre medicale alaturi si sub indrumarea medicului;

Efectuarea de injectii, vaccinuri, EKG-uri etc;

Transmiterea informatiilor pacientilor despre modalitatea de recoltare si pregatire necesara;

Verificarea functionalitatii aparetelor si echipamentelor din cabinet;

Asigurarea primului ajutor in situatii de urgenta si anuntarea ambulantei daca este cazul.
Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 4 Mai 2024