Gratis

Asistent/a de stomatologie

Plaza Dent - Stomatologie S.R.L.

Candidatul Ideal

Asistent/a medical/a de stomatologie (2 Posturi)
  • Posesor al diplomei de asistent medical eliberata de institutiile de invatamant acreditate din Romania
  • Posesor al adeverintei de libera practica eliberata de Ordinul Asistentilor Medicali si vizata anual
  • O buna atentie distributiva;
  • Echilibru emotional, disciplina, atitudine si deschidere in relatia cu clientii (rabdare, respect, tact, prezenta de spirit);
  • Abilitati de lucru in echipa

Descrierea jobului

Asistent/a medicala
  • pregatirea cabinetului stomatologic pentru desfasurarea optima a actului medical
  • asista medicul stomatolog la diverse proceduri stomatologice si pregateste materialele necesare tratamentelor dentare conform instructiunilor medicului stomatolog
  • dezinfecteaza si sterilizeaza instrumentele si echipamentele stomatologice (presterilizarea si sterilizarea instrumentarului si curatarea mecanica)
  • utilizeaza si intretine corect aparatura existenta in cabinet (unit dentar, piese :micromotor, piesa dreapta, piesa contraunghi, turbine, aparat de detartraj ultrasonic,lampa de fotopolimerizare) conform indicatiilor medicului stomatolog;
  • asigurarea igienizarii cabinetului, inchiderea unitului dentar si a circuitului de apa la terminarea programului

Situata in cartierul Drumul Taberei, PlazaDent este o clinica stomatologica moderna, cu o echipa tanara de medici si asistente, care ofera servicii stomatologice complete, pentru intreaga familie, la cele mai accesibile preturi si cele mai inalte standarde de calitate.

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024