Gratis

Arhivist

SC Groupama Asigurari SA

Candidatul Ideal

Groupama are disponibil un nou rol de Arhivist!
Daca esti o persoana atenta la detalii, cu studii superioare in zona de arhivistica si daca iti place minutiozitatea, atunci acest rol este pentru tine!
Pentru acest rol este necesar sa ai:
Studii superioare - obligatoriu în Facultatea de Istorie, Drept, Arhivistica - constituie avantaj
Licenta sau Masterat in Arhivistica – obligatoriu
Experienta pe un post similar

Descrierea jobului

Participa la definirea si optimizarea procesului de arhivare la nivelul societatii si la întocmirea procedurilorde lucru specifice;
Oferă suport departamentelor/birourilor ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀interne în organizarea documentelor pentru arhivare;
Colaboreaza cu colegii din cadrul Biroului Arhiva pentru asigurarea evidentei tuturor documentelor intrate si iesite din depozitul de arhiva pe baza Registrului de evidenta curenta;
Urmareste actualizarea Nomenclatorului arhivistic, asigurând ca modificările apărute în organigramacompaniei să fie operate şi în Nomenclator;
Pune la dispozitia delegatului Arhivelor Nationale, cu prilejul efectuarii operatiunilor de control, toate datele, informatiile si documentele cerute;
Participa la lucrarile de selectionare efectuate pentru distrugerea documentelor cu termen de pastrare expirat, efectuand activitati de verificare documente, corectare inventare etc;
Asigura colectarea informaţiilor necesare bunei desfăşurări a activităţii administrative specifice si culege datele necesare in softul dedicat;
Elaborează şi transmite situatii şi raportări (periodice şi ocazionale), conform solicitarilor

Beneficii:
Contract determinat 6 luni cu posibilitate prelungire in functie de performante
Tichete de masa
Reducere de angajat
Booskter
Si multe altele!

Groupama Asigurări face parte dintr-un grup internațional de asigurări și servicii financiare din Europa si este in prezent liderul pietei de asigurări din Romania. Grupul are o istorie de peste 100 de ani în Franța și a pătruns pe piața românească în anul 2007. Începând din 2018, Groupama a obținut în fiecare an certificarea Angajator de Top in Romania, acordată de Top Employer Institute din Olanda. La Groupama știm că succesul nostru este legat de motivaţia și performanța angajaților noștri iar de aceea investim constant în starea de bine, pregătirea și dezvoltarea oamenilor, având în vedere că aceștia sunt principala noastră resursă. Suntem o companie reală. Căutăm colegi la fel ca noi. Cu bune și cu rele.

Politica de confidentialitate: Protectia datelor dvs. cu caracter personal este deosebit de importanta pentru noi va rugam accesati Politica privind Caracterul Privat al Informatiilor la urmatorul link https://www.groupama.ro/politica-de-confidentialitate

Publicat 22 Mai 2024 Reactualizat 3 Iun. 2024 Expiră 21 Iun. 2024