Gratis

ARHIVAR

Regia Autonoma Monetaria Statului

Candidatul Ideal

Profilul candidatului:

- Candidatii trebuie sa dispuna de o buna reputatie la nivel personal si profesional;
- Gandire analitica, atentie la detalii, abilitati de comunicare verbala si scrisa;
- Capacitate de analiza, rezistenta la stres, aptitudini de organizare, planificare;
- Spirit de echipa, orientare spre rezultate, ordonat, atentie la detalii;
- Loialitate, stabilitate.
- Experienta de minimum 2 ani intr-o astfel de functie;
- Absolvent studii medii cu diploma de Bacalaureat;
- Sa aiba cetatenie romana si domiciliul in Romania;
- Sa cunoasca limba romana scris si vorbit;
- Sa fie declarat “apt” din punct de vedere medical, fizic si psihic;
- Sa aiba un comportament corespunzator cerintelor de conduita admise si practicate in societate;
- Sa nu aiba antecedente penale sau fie in curs de urmarire penala ori judecata pentru savarsirea de infractiuni;
- Utilizarea pachetului MS Office (Word, Excel);

Descrierea jobului

- Ordonarea si inventarierea documentelor conform Legii Arhivelor Nationale nr.16/1996, selectionarea documentelor cu termen de pastrare expirat;
- Extragerea veniturilor din statele de plata in vederea intocmirii adeverintelor pentru dosarele de pensii si/sau adeverintele pentru fosti salariati;
- Organizarea documentelor din cadrul arhivei, conform legii;
- Inregistrarea documentelor, planurilor, proiectelor, rapoartelor, studiilor, alte inscrisuri importante;
- Arhivarea in mod sistematic a documentelor;
- Verificarea materialelor transmise spre arhivare.

Monetăria Statului, este o companie de stat, din 1990 regie autonomă în subordinea Băncii Naționale, și este monetăria națională a României.

Monetăria Statului produce în principal moneda de circulație din România - Leu, dar și mone­de comemorative, medalii, decorații, obiecte din aur și argint, precum și alte numeroase obiecte realizabile cu tehnologia specifică: jetoane, in­sig­ne, brelocuri, medalii sportive, si­gilii, obiecte gravate, presate, acope­ri­­te galvanic sau emailate etc

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 21 Mart. 2024 Expiră 20 Apr. 2024