Gratis

Arhivar

TOTUL VERDE. S.A.

Candidatul Ideal

Capabil să lucreze în echipă pentru îndeplinirea unor sarcini de serviciu
Îşi ajută colegii atunci când timpul îi permite
Menţine bune relaţii de colegialitate cu personalul departamentului şi celorlalte servicii/departamente

Descrierea jobului

Răspunde de evidenţa, inventarierea, selecţionarea, păstrarea şi folosirea documentelor pe care le deţine, conform legislaţiei în vigoare
Păstrează documentele deţinute în condiţii corespunzătoare, asigurându-le împotriva distrugerii, degradării, sustragerii ori comercializării în alte condiţii decât cele prevăzute de lege
Rezolvă cererile publicului petent ce solicită copii ale documentelor aflate în arhivă, conform cererilor aprobate de Directorul General
Răspunde de depunerea documentelor la Arhivele Naţionale în conformitate cu legile în vigoare (legea 16/1996 cu toate modificările şi adăugirile ulterioare.
Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 15 Mart. 2024 Expiră 14 Apr. 2024