Gratis

ARHITECTI / Proiectant interior & Designer 3D de interior

Noblesse Group International
2 poziții

Candidatul Ideal

Compania noastra, Noblesse Group International este in cautarea unui Arhitect proiectant de interior si a unui Designer de interior ce ne-ar placea sa aiba:
  • Studii superioare de specialitate in arhitectura / design de interior;
  • Experienta de lucru in domeniu:
    • Realizare de proiecte de design interior: desfasurate interior, stereotomii finisaje, plan pozitionare instalatii, mobilier customizat, etc);
    • Experienta in project management de proiecte in amenajari interioare si urmarire de santier - constituie un avantaj;
  • Bune abilitati de comunicare cu clientii pentru proiecte de design interior;
  • Seriozitate si responsabilitate pentru lucru bine facut;
  • Cunoasterea programelor de lucru: AutoCad / Photoshop;
  • Limba engleza – nivel avansat/mediu – obligatoriu;
  • Disponibilitate la deplasari in tara si in afara tarii;
  • Permis auto – categoria B – constituie avantaj.

Descrierea jobului

  • Realizarea proiectelor tehnice (efectuare masuratori, redactare relevee, planuri de mobilare, de tavan, de pardoseli, desfasurate pereti, stereotomii, planuri de pozitionare electrice si sanitare, schite tehnice mobilier customizat); calcul de cantitati;
  • Dezvoltare concept design interior (redactare moodboard, redactare planuri concept, realizarea proiectelor creative 3D, prezentarea proiectelor catre clienti);
  • Supervizarea implementarii proiectelor.

BENEFICII:
  • Posibilitate de a lucra la proiecte de anvergura (residentiale de lux, hoteluri si restaurante) din Romania si strainatate;
  • Posibilitate de dezvoltare profesionala in cea mai premiata companie in design interior din Romania, cu un portofoliu international de clienti de renume si sute de proiecte realizate;
  • Punctul de lucru pozitionat central (zona Univestitate, Strada Sfintilor nr.7, sector 2)
  • Spatiu de lucru deosebit – in incinta Palatului Nobless (spatii de sedinte, gradina, birou atractiv);
  • Interactiunea cu branduri premium (training-uri) in tara si in strainatate.

Inceputa in 2007, povestea brandului Noblesse Group a adus pe piata din Romania si pe piata internationala o sonoritate care echivaleaza cu excelenta in arhitectura si design de interior, fiind leader pe segmentul premium si luxury.
Noblesse Group activeaza in domeniul industriilor creative, creand de-a lungul timpului mai multe branduri dedicate unui stil de viata frumos si autentic prin design interior, arta si evenimente: Noblesse Interiors, Studio InSign, Fusion Arts, Palatul Noblesse – Lifestyle Palace si Noblesse Academy.
Recunoasteri internationale:
2019 - “Best Interior Design Studio in Romania” in cadrul Architecture Awards, competitie organizata de Build Magazine
2019 – “Premiul pentru excelenta in inovatie in design interior ”, in cadrul Designer Awards, organizat de publicatia LUXlife MAGAZINE din Marea Britanie
2020 - “Residential Interior Design Studio of The Year 2020 – Romania” in cadrul Architecture Awards, competitie organizata de Build Magazine din Marea Britanie
2020 - “Best for HORECA Project Architecture, 2020 – Romania”, in cadrul competitiei organizate de revista LUXlife
2020 – “The Best Luxury Interior Design Studio” in cadrul Luxury Lifestyle Awards

Echipa Noblesse este locul unde impreuna ne dezvoltam continuu, cream excelenta, traind si impartasind semnificatia Good Life alaturi de clientii si partenerii nostri.

Sediul companiei este Palatul Noblesse, o adevarata bijuterie arhitecturala si culturala a Bucurestiului, acoperind 135 de ani de existenta reprezentativa. Dupa un proces complex de consolidare, restaurare a elementelor originale, amenajare interioara si exterioara, cladirea devine, incepand cu 2015, ceea ce este astazi: unul dintre cele mai importante centre de cultura, lifestyle si design din Europa.
Pentru mai multe informatii, puteti viziona site-ul nostru: www.noblesse-group.com

Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 17 Apr. 2024