Gratis

ARHITECT PROIECTANT CONSTRUCTII

BRIDGE BLUE CONSULTANCY CIVILE
2 poziții

Candidatul Ideal

Bridge Blue Consultancy realizeaza proiecte deosebite in domeniul constructiilor civile, industriale, agricole, infrastructura s.a. atat pe plan national cat si pe plan international. Ne dorim in echipa noastra un arhitect cu sau fara drept de semnatura, cu experienta in proiectarea cladirilor in 3D si 2D. Oferim salariu atractiv pentru inceput si ulterioare bonusuri si mariri de salariu in functie de rezultatele acumulate. In echipa noastra exista posibilitatea de avansare pe viitor.
Candidatul ideal este persoana care intruneste urmatoarele cerinte:
  • Se solicita ca aplicantul sa aiba studii superioare in domeniul arhitecturii
  • Experienta si cunostinte in proiectarea cladirilor sau a altor obiective de constructii in 3D si 2D
  • Este de preferat ca aplicantul sa aiba o experienta minima de 3-5 ani in proiectarea de arhitectura
  • In linii mari, job-ul implica realizarea de proiecte de constructii civile sau industriale, arhitectul trebuind sa stie sa realizeze si randari sau video-uri arhitecturale
  • Cunostinte bune ale Normativelor de proiectare in vigoare si ale practicilor de proiectare si executie aferente constructiilor
  • Este de preferat cunoasterea limbii Engleze de catre aplicant

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
  • Intocmirea documentatiilor pentru fazele de proiectare: Tema de proiectare, SF, DALI, PT, DDE, CU, obtinere Avize, obtinere Autorizatie. Compania noastra este specializata si pe proiectarea de fatade moderne, realizand proiecte deosebite folosind urmatoarele sisteme: pereti cortina, tamplarii de aluminiu, placari ventilate cu piatra, aluminiu compozit, fibrociment, ceramica si alte materiale contemporane. Arhitectul va invata sa proiecteze si astfel de fatade, primind suport tehnic de la colegii mai experimentati din echipa
  • Deplasari pe santier pentru sedinte cu clientii si verificarea calitatii executiei la sedintele de organizare / management ale proiectelor companiei, participarea la sedinte cu clientii / investitorii, arhitectii sau alti mebri din cadrul proiectelor, vizite pe santier pentru verificari si coordonare, colaborarea cu ceilalti membri ai echipei de proiectare pentru realizarea de proiecte coordonate
  • Mediu de lucru profesionist şi dinamic, bazat pe respect, apreciere, intelegere, flexibilitate si recunoastere a meritelor, cu posibilitatea de a primi bonusuri pe proiect
  • Oportunitatea de a lucra la unele dintre cele mai importante cladiri (investitii) din Romania
  • Munca va fi, in principal, de birou, implicand activitati specifice. Proiectantul poate participa si la sedintele interne de organizare sau la sedintele externe pe diverse proiecte, video-conferinte, telefoane etc.. Deplasarile pe santiere si in fabricile de productie pentru verificarea calitatii executiei si a organizarii proiectelor curente
Programul de lucru:
  • Programul de munca este normal, 8 ore pe zi, de luni pana vineri, cu incepere la ora 8:30 sau 9:00 dimineata si cu terminarea activitatilor la ora 17:00 sau 17:30, incluzand 30 minute pauza de pranz. Per general, in mediul nostru de lucru, incercam sa facem ca activitatile curente de proiectare sa nu solicite mult efort, sa nu fie stresante, mediul de lucru sau fie unul placut, iar proiectantii sa se simta creativi si relaxati.
Locatia Job-ului:
  • Langa Statia de Metrou Mihai Bravu (la 300m), Sector 3, Bucuresti.

Bridge Blue Consultancy este o companie avangardista ce realizeaza proiecte deosebite in domeniul constructiilor. Echipa a fost formata in anul 2016 dintr-un "core" foarte experimentat de actionari, care au lucrat la proiecte internationale inca din anii 2000 in toata lumea. Constructiile proiectate de Bridge Blue Consultancy sunt unele dintre cele mai frumoase pe piata romaneasca, se folosesc materiale si solutii moderne, iar stilurile arhitecturale preponderent abordate sunt: modernismul, post-modernismul, futurismul, high-tech, expresionismul, functionalismul sau o combinatie eleganta a acestora. Folosindu-ne de prezent, noi plasmuim viitorul intr-o perspectiva mai frumoasa. Daca vrei sa lucrezi intr-o echipa moderna, flexibila, relaxata si in care poti evolua asa cum iti doresti, aplica pentru pozitia de proiectant, iar noi te vom ajuta sa iti atingi targeturile in cariera, dar si in viata personala.

Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024