Gratis

Arhitect, Inginer construcții, Urbanist, Desenator tehnic

Casa Sibiana Proiect&cons S.R.L.
6 poziții

Candidatul Ideal

Casa Sibiana isi largeste echipa. Daca sunteti o pesoana dornica de a avansa profesional intr-un mediu de lucru placut si atractiv din punct de vedere al remunerarii, va asteptam CV-urile.

Sunteti candidatul potrivit daca:

§ Aveti studii superioare de specialitate;
§ Sunteti obisnuit sa respectati termenele limita de predare a lucrarilor;
§ Aveti experienta in domeniul proiectarii in constructii de minim 2 ani;
§ Sunteti familiarizat cu operarea pachetului MS Office si a programelor Adobe, Autocad, Etabs, Revit;
§ Realizati proiecte faza SF, DALI, DTAC, PT- calcule, desene, cantitati;
§ Sunteti o persoana cu abilitati foarte bune de comunicare, initiativa, organizare si gestionare proiecte;
§ Aveti experienta anterioara in birou tehnic, in special in domeniul constructiilor.
§ Sunteti atent la detalii, aveti viteza si acuratete in executie
§ Sunteti o persoana deschisa la schimbare si la noi proiecte
§ Aveti abilitati de analiza si planificare;

Constituie un avantaj:

§ Detineti carnet de conducere;
§ Disponibilitate de deplasare in tara;
§ Cunostinte de Etabs pentru modelarea structurilor de rezistenta.
§ Capacitatea de a lucra si comunica direct cu beneficiarii si colaboratorii;
§ Capacitatea de a lucra atat singur cat si in echipa in toate fazele elaborarii unui proiect;
§ Capacitate de organizare proiect si creativitate.
§ Experienta- mai mult de 2 ani

Descrierea jobului

§ Proiectare si detaliere elemente structurale din beton armat/metal (fundatii, stalpi, grinzi, placi);
§ Desen tehnic si manipulare fisiere Autocad;
§ Editare, printare, pliere, indosariere proiecte / planuri etc.
§ Deplasari in santiere pentru relevee si masuratori etc.
§ Intocmire oferte si documentatii pentru licitatiile de proiectare la care participa societatea.
§ Studiază, înțelege si definește scopul proiectului pentru a asigura cea mai buna soluție
§ Participare la colectarea si prelucrarea datelor referitoare la execuția proiectelor in lucru
§ Realizare de planse tehnice finale / de lucru pentru instalatiile cu rol de securitate la incendiu/curenti slabi
§ Analizare structura cladirii conform planurilor primite de la beneficiar, impreuna cu proiectantul sistemelor de securitate si mangerul de proiect;
§ Se asigura că toate desenele sunt conforme cu codurile și standardele aplicabile.
§ Realizare in cadrul echipei proiecte faza SF, DALI, DTAC, PT- calcule, desene, cantitati.

Oferim, de peste 14 ani, clienților servicii de proiectare de arhitectură, construcții civile, industriale, proiectare rezistență, structuri, instalații, urbanism peste toată țara.
Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 5 Mart. 2024 Expiră 4 Apr. 2024