Gratis

Arhitect/ Inginer CFDP

PROSPECT TECHNICAL STUDIES S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Specializare: arhitect;
  • Experienta min. 1 an in proiecte;
  • Cunostinte bune in ceea ce priveste normele si legislatia in vigoare;
  • Capacitatea de a lucra atat singur cat si in echipa, in toate fazele elaborarii unui proiect;
  • Creativitate si determinare in finalizarea unui proiect;
  • Bune cunostinte in utilizarea programului de proiectare AutoCAD, Proiectare in Revit;
  • Competente in operarea programelor de modelare 3D, Sketchup sau similar - reprezinta un avantaj;
  • Experienta de procesare, editare Photoshop;
  • Receptivitate, calm, seriozitate, corectitudine;
  • Bune abilitati de comunicare, organizare, spirit de observatie, atentie la detalii si flexibilitate;
  • Competente si abilitati de organizare proiecte;
  • Atitudine pozitiva, autodeterminare, spirit de echipa;
  • Punctualitate si rigurozitate in indeplinirea sarcinilor de serviciu.

Specializare: Inginer cai ferate, drumuri si poduri
  • Studii superioare de specialitate in domeniul CFDP (CAI FERATE DRUMURI SI PODURI);
  • Atentie la detalii, respectarea termenelor limita, indeplinirea obiectivelor, capacitati bune de organizare si planificare;
  • Abilitati de comunicare, capacitate de adaptare, abilitati de lucru individual cat si in echipa;
  • Familiar cu Autocad si suita Office (Word, Excel);
  • Reprezinta un avantaj: Permis categoria B;
  • Experiență min. 1 an în proiecte;
  • Cunoștințe bune în ceea ce privește normele și legislația în vigoare;
  • Capacitatea de a lucra atât singur cât și în echipă, în toate fazele elaborării unui proiect;
  • Creativitate și determinare în finalizarea unui proiect;
  • Bune cunoștințe în utilizarea programului de proiectare AutoCAD, Proiectare în Revit;
  • Competențe în operarea programelor de modelare 3D, Sketchup sau similar - reprezintă un avantaj;
  • Experiență de procesare, editare Photoshop;
  • Bune abilități de comunicare, organizare, spirit de observație, atenție la detalii și flexibilitate;
  • Competențe și abilități de organizare proiecte;
  • Atitudine pozitivă, autodeterminare, spirit de echipă;
  • Punctualitate și rigurozitate în îndeplinirea sarcinilor de serviciu.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Trebuie sa detii cunostinte teoretice si practice care sa iti permita sa identifici nevoile de proiect si sa ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂ajuti la eficientizarea si la finalizarea acestuia;
  • Implicarea in dezvoltarea unor concepte si proiecte arhitecturale/proiecte drumuri complexe: cladiri de locuinte, hale pentru depozitare si/sau productie, constructii sportive, cladiri culturale, amenajari exterioare, autostrazi, drumuri judetene, comunale etc;
  • Intocmirea tuturor fazelor de proiectare(CU, DTAC, PT, DE, Caiete de sarcini): parti scrise si parti desenate, liste de cantitati, fise tehnice, devize etc;
  • Intocmirea documentatiilor tehnice pentru obtinerea avizelor, acordurilor si a autorizatiilor de construire;
  • Reprezentarea societatii in relatiile cu autoritatile in scopul obtinerii de avize si acorduri pentru proiectele executate;
  • Comunicarea directa cu beneficiarii si colaboratorii;
  • Urmarirea proiectului in toate etapele de executie inclusiv coordonarea si colaborarea cu celelalte specialitati (arhitectura, rezistenta, instalatii, proiectare drumuri);
  • Asistenta tehnica pe santier;
  • Intelegerea partilor scrise si desenate in vederea elaborarii de modele 3D detaliate cu acuratete;
  • Creativitatea in compozitie vizuala pentru imagini statice si animate;
  • Rezolvarea solicitarilor clientilor, respectand termenele si calitatea proiectului, cerintele, valorile si standardele companiei;
  • Comunicarea cu celelalte departamente pentru a asigura fluxul informational.

Beneficii:
Tichete de masa
Asigurare privata
Teambuilding
Proiecte motivante
Scolarizare/instruire interna
Prime si bonusuri
Training-uri pentru programe specifice activitatii de proiectare.

Compania noastra oferă servicii de consultanţă, arhitectura, proiectare drumuri, asistenţă tehnică, proiectand si asistand toate tipurile de infrastructura rutiera si arhitectura: drumuri, piste de aeroport, alei pietonale, piste de biciclisti, cladiri. Oferim servicii de antrepriza generala in proiectare pentru orice tip de investitie publica sau privata. Formam o echipa multidisciplinara din arhitecti (creativi, dinamici si pasionati de arhitectura) si ingineri.

Publicat 6 Iun. 2024 Reactualizat 6 Iun. 2024 Expiră 6 Iul. 2024