Gratis

Arhitect / Designer interior

Iconist / FOUR Design Studio

Candidatul Ideal

Viitorul nostru coleg
Suntem în căutarea unui coleg creativ și cu energie pozitivă, care să iubească arhitectura/designul de interior, la fel de mult ca noi. Să fie minuțios și atent la detalii, conștient că fiecare amănunt face diferența între un proiect bun și unul special.
Să cunoască bine programele specifice proiectării în domeniu (Autocad avansat, Photoshop, 3DsMax, etc).
Spiritul practic și simțul de răspundere să nu îi lipsească, deoarece noi considerăm că executarea și finalizarea cu succes a proiectelor de design interior nu pot fi realizate conform zicalei “las’ că merge și asa…”

Cerințe:
- Studii superioare de specialitate în arhitectură/design de interior și experiență de lucru de peste 2-3 ani în domeniu;
- Viteză de lucru pe calculator și cunoașterea programelor de lucru: Autocad avansat, 3Ds Max, Adobe Photoshop, Corona, Excel;
- Creativitate, inițiativă și atenție la detalii;
- Punctualitate, seriozitate și responsabilitate pentru lucrul bine făcut;
- Abilități de organziare și planificare a sarcinilor rezultate pentru respectarea deadline-urilor stabilite;
- Capabilități de comunicare cu clientul/beneficiarul și cu toți actorii implicați în buna derulare a proiectului;
- Cunoștințe despre materiale de construcții și finisaje;
- Abilități de lucru cu liste de cantități, bugete și cost management;
- Cunoștințe de limbă engleză avansate;
- Constituie un avantaj cunoașterea procesului de întocmire a documentațiilor de arhitectură: PT, DDE și DTAC.

Dacă te regăsești în descrierea de mai sus și neapărat iubești animalele (deoarece avem un coleg patruped) ne-ar face mare plăcere să te cunoaștem!

Descrierea jobului

Responsabilități:
- Cunoașterea produselor și a furnizorilor din cadrul showroom-ului Iconist;
- Elaborarea conceptelor de amenajare prin imagini 3D;
- Elaborarea proiectului tehnic (planuri de instalații, pardoseli, tavane, etc);
- Proiectarea mobilierului și a diverselor detalii tehnice de execuție (schițe, stereotomii, etc);
- Menținerea relației cu clienții pe tot parcursul proiectului;
- Intermedierea relației cu furnizorii și supervizarea implementarii proiectului în șantier;
- Identificarea și căutarea activă de noi produse și furnizori.

Beneficii:
- Mediu de lucru profesionist în cadrul unei echipe formată din tineri responsabili, dar cu simțul umorului bine dezvoltat;
- Spațiu de lucru design-ish, amenajat în cadrul unui showroom de mobilier spectaculos, aflat într-o casă interbelică;
- Coleg patruped răspunzător de menținerea energiei pozitive în birou;
- Experiențe și provocări inedite prin implicarea în proiecte de amenajare inedite;
- Dezvoltarea amprentei personale de proiectare;
- Ajutor permanent în atingerea obiectivelor personale dar și profesionale prin târguri de specialitate și cursuri de formare profesională;
- Salariu fix;
- Bonusuri în funcție de performanța task-urile îndeplinite;
- Tichete de masă;
- Abonament servicii medicale private;
- Bibliotecă de cărți de specialitate, dezvoltare personală și profesională;
- Sistem de achievements bazat pe rezultate, inovație și implicare;
- Implicarea activă în reciclare și posibilitatea de ajutare a mediului înconjurător.

Candidații sunt rugați să trimită pe lângă CV și câteva cuvinte prin care să își argumenteze intenția si un portofoliu cu lucrari.

Iconist este mai mult decât un showroom, este un loc prietenos, în care noi, un grup de tineri designeri pasionați și iubitori de frumos, arătăm ce înseamnă amenajarea coerentă a unor materiale de calitate și finisaje speciale.
Ne plac provocările, spațiile cu personalitate și punem multă pasiune în ceea ce facem, de aceea clienții noștri sunt cei mai fericiți.
Lucrăm cu plăcere în echipă și asta se vede în fiecare detaliu de design pe care îl creăm dar și prin modul în care alegem să ne petrecem timpul împreună.

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 10 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024