Gratis

ARHITECT / ARHITECT STAGIAR

SIGM HOME PROJECTS SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

SIGM HOME PROJECTS SRL caută un Desenator tehnic / Arhitect stagiar / Absolvent sau în curs de finalizare a Facultății de Arhitectură, cu/fără drept de semnatură pasionat de arhitectură care să se alature echipei noastre de arhitecți, ingineri, structuriști, ingineri instalatori.

Candidatul ideal :
  • Cunostințe bune în ceea ce privesc normele și legislatia în vigoare, cunoașterea normativelor de proiectare P118 din '99, P118/2 și P118/3 și actualizările reprezintă un avantaj;
  • Capacitatea de a lucra atât singur cât și în echipă în toate fazele elaborării unui proiect; Cunoștințe în proiecte tehnice (măsuratori, relevee, documentație avizare și autorizare, proiect tehnic, detalii, stereotomii, liste de cantități);
  • Bune cunoștințe în utilizarea aplicațiilor: Autocad, Archicad, Microsoft Office (PowerPoint, Word, Excel, Photoshop).
  • Competențe în operarea programelor de modelare 3D: 3DS Max, Sketchup sau similar,- reprezintă un avantaj;
  • Receptivitate, calm, seriozitate, corectitudine;
  • Bune abilități de comunicare, organizare, spirit de observație, atenție la detalii și flexibilitate;
  • Competențe și abilitați de organizare proiecte;
  • Atitudine pozitivă, autodeterminare, spirit de echipă;
  • Punctualitate și rigurozitate în îndeplinirea sarcinilor de serviciu.
  • Capacitatea de a lucra cu termene de predare;
  • Respectarea termenelor limită;
  • Abilitatea de a genera soluții care să satisfacă cerintele funcționale, tehnice și / sau estetice;
  • Creativitate și determinare în finalizarea unui proiect;
  • Abilități de comunicare și relaționare;
  • Capacitatea de a se adapta si colabora cu echipa actuală;
  • Permis Categoria B, reprezintă un avantaj;
  • Experiența constituie un avantaj, dar se acceptă și persoana motivată să invețe și să se dezvolte în cadrul companiei,

Descrierea jobului

Care va fi rolul tau:
  • Trebuie să deții cunoștinte teoretice și practice care să iți permită să identifici nevoile de proiect și să ajuți la eficientizarea și la finalizarea acestuia.
  • Implicarea în dezvoltarea unor concepte și proiecte arhitecturale complexe: blocuri de locuit, construcții sportive, clădiri culturale, clădiri educaționale, etc;
  • Întocmire relevee de ahitectură (măsuratori, vizite în teren, pe șantier etc);
  • Întocmirea proiectelor (S.F/DALI, DTAC, PT, DE): părți scrise și părți desenate, liste de cantități, fișe tehnice, devize , avizelor, acordurilor şi a autorizaţiilor de construire,etc.
  • Memorii tehnice construcții (info imobil, rezistență pereți, uși, distante față de vecinătăți, Ac, Ad, etc);
    Reprezentarea societății în relațiile cu autoritățile în scopul obținerii de avize și acorduri pentru proiectele executate.
  • Urmărirea proiectului în toate etapele de execuție inclusiv coordonarea și colaborarea cu celelalte specialități (Arhitectură, Rezistență, Instalații)/Asistență tehnică pe șantier.
  • Înțelegerea părților scrise și desenate în vederea elaborării de modele 3D detaliate cu acuratete.
  • Creativitatea în compoziție vizuală pentru imagini statice și animate;
  • Rezolvarea solicitărilor beneficiarilor, respectând termenele și calitatea priectului, cerințele, valorile și standardele companiei;
  • Comunicarea cu celelalte departamente din cadrul companiei pentru a asigura fluxul informațional.
    Interacțiune corespunzatoare cu beneficiarii și cu colaboratorii;
  • Respectarea condițiilor de confidentialitate în cadrul companiei în legatură cu proiectele lucrate/date accesibile, etc.;

BENEFICII:
  • iți oferim toate resursele și toată susținerea să te dezvolti într-o echipă de profesioniști;
  • stagiu în vederea obținerii dreptului de semnatură;
  • participarea la proiecte diverse, complexe, pe termen lung la nivel național;
  • lucrul în cadrul unei echipe cu vastă experiență în proiectare;
  • mediu de lucru plăcut și condiții bune de muncă;
  • formare și dezvoltare profesională;
  • pachet salarial motivant, bonus proiecte, asigurare de sănătate, tichete de masă, decont transport;
Publicat 27 Febr. 2024 Reactualizat 28 Mart. 2024 Expiră 28 Mart. 2024