Gratis

Area Sales Manager

Balcan Consulting
3 poziții

Candidatul Ideal

Ești pasionat de vânzări și îți dorești să faci parte dintr-o echipă dinamică, care valorează inovația, integritatea și performanța?

MCA Grup este în căutarea unui nou membru al echipei pentru rolul de Area Sales Manager care să-și aducă contribuția la creșterea și consolidarea afacerii

MCA Grup este primul producător de uși secționale din România cu o experiență de peste 25 ani, care pune accentul pe relații de lungă durată cu clienții, oferind produse și servicii de calitate, adaptate nevoilor clienților.

Ești persoana ideală dacă:

  • Ai studii superioare, preferabil o formație tehnică;
  • Ai experiență relevantă în vânzări consultative și ai o viziune tehnica;
  • Ai gestionat clienți cu valoare medie anuală de 10k EUR;
  • Deții bune cunoștințe de Excel, inclusiv formule și matematici de vânzare;
  • Ai experiență în utilizarea unui CRM;
  • Ești o persoană comunicativă, orientată către rezultate și cu spirit de echipă;
  • Ai integritate și respect față de clienți;
  • Dai dovadă de disciplină, organizare, motivație și tenacitate;
  • Ai abilități excelente de ascultare activă.

Descrierea jobului

Beneficiile tale:
  • Oportunitatea de a te alătura unei echipe puternice, stabile, care încurajează dezvoltarea personală și profesională;
  • Salariu de bază competitiv, la care se adaugă comision lunar (fără limită) în funcție de gradul de realizare al obiectivelor
  • Bonusuri în funcție de performanță;
  • Tichete de masă;
  • Mașină de serviciu și decont combustibil;
  • Teambuilding-uri;
  • Laptop, telefon.
Care vor fi viitoarele tale responsabilități?

1) Din perspectiva B2C:
  • Vei conduce vizite pe teren pentru a identifica potențiali clienți și planifica vizitele în funcție de lead-urile existente;
  • Vei prezenta și oferta produsele MCA, adaptându-te la nevoile specifice ale fiecărui client;
  • Vei negocia în conformitate cu politica comercială, încheind contracte și asigurându-te de buna derulare a acestora;
  • Vei monitoriza derularea contractelor, inclusiv instalarea, și vei prelua informațiile de la clienți în cazul defecțiunilor, oferind un serviciu de customer care de calitate.
2) Din perspectiva B2B (distribuitori, constructori):
  • Vei stabili și menține relații solide pe termen lung cu distribuitorii și constructorii;
  • Vei contacta lead-urile din baza de date, facand oferte și negociind proiecte cu aceștia;
  • Vei încheia contracte și te vei coordona cu departamentul de suport pentru livrare și instalare;
  • Vei identifica noi oportunități de colaborare cu instalatori și vei monitoriza relația cu clienții pe termen lung;
  • Te vei asigura de implementarea eficientă a proiectelor și completarea informațiilor relevante în baza de date.

Descrierea companiei

Despre MCA Grup

MCA Grup este cel mai important producător local de uși secționale și rulouri pentru ferestre, având cea mai mare fabrică de profil din zona Balcanilor. MCA reunește peste 25 de ani de experiență și 120 de persoane angrenate în activitățile de producție și distribuție.

Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 15 Mai 2024