Gratis

Area Sales Manager Constanta, Tulcea si Braila

CAFEA FORTUNA SRL

Candidatul Ideal

Obiectivul general al postului:

Conduce echipa de vanzari a distribuitorilor agreati pentru realizarea in zona repartizata a volumelor de vanzari stabilite de companie si a obiectivelor de acoperire clienti, distributie, produse, merchandising.

Candidatul ideal:
- Capacitate de a coordona şi conduce o echipa;
• Capacitate de analiza, sinteza si luare a deciziilor, rezolvare de probleme si setare de priorităţi;
• Capacitatea de a interactiona cu usurinta cu diverse tipologii si activitatea intensa sub presiunea timpului;
• Excelente abilităţi de comunicare şi negociere;
• Aptitudini organizatorice, iniţiativă, flexibilitate;
• Studii superioare finalizate, cu diploma de licenta;.
• Seriozitate, perseverenta si bune abilitati de organizare;
• Structurat, disciplinat si proactiv.
• Spirit de echipa;
• Cunostinte operare PC si Smartphone;
• Domiciliul stabil in judetul Constanta
• Permis de conducere categoria B de minim 2 ani.
• Disponibilitate pentru deplasari in zona alocata, judetele Constanta, Tulcea si Braila

Descrierea jobului

• Asigura acoperirea prin distribuitori, completă si eficienta a clientilor din piata;
• Coordoneaza, indruma, analizeaza si controleaza desfasurarea activitatii echipelor de vanzari ale distribuitorilor.
• Stabileste obiective clare pentru organizarea activitatii de vanzari in canalul Traditional Trade si negociaza cu clientii de top din aria alocata.
• Informează in timp util, asupra dificultăţilor în derularea distribuţiei şi vânzărilor şi propune soluţii de depăşirea lor.
• Identifica potentialii clienti, tendintele, piata si oportunitatile de dezvoltare si propune planuri de actiune.
• Este responsabil de realizarea lunara a obiectivelor cantitative si calitative de vanzari,distributie si executie, tinand cont de bugetul de vanzari si indicatorii de piata relevanti pentru companie.
• Identifica măsuri pentru stimularea si cresterea continua a vânzărilor, in judetele alocate Verifica status-ul realizarii obiectivelor de vanzare la nivel de agent distribuitor.
• Asigura implementarea si respectarea standardului calitativ de mercantizare in magazine;
• Asigura implementarea campaniilor promotionale

De peste 25 de ani, Cafea Fortuna este lângă românii de toate vârstele și profesiile pentru un binemeritat moment de relaxare. În zilele lucrătoare, suntem energia de care ai nevoie ca să te autodepășești. În weekend, suntem un motiv în plus să te întâlnești cu prietenii și să dai startul poveștilor frumoase.

Fiecare produs Cafea Fortuna este unic prin calitatea cafelei folosite, a boabelor selecționate atent și prăjite exact cât trebuie. Suntem mândri de tot ce am reușit ca brand românesc 100%. Dacă te uiți atent, vei găsi un strop de pasiune în fiecare ceașcă de Cafea Fortuna.

Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 14 Mart. 2024 Expiră 13 Apr. 2024