Gratis

Area Sales Manager – Bucuresti/ Cluj/ Timisoara/ Iasi

Tenda Romania SRL
4 poziții

Candidatul Ideal

  • Licență studii superioare.
  • Experiență de peste 2 ani în vânzări directe de IT Hardware.
  • Atitudine orientată către client, spirit de echipă.
  • Foarte bune abilități de comunicare și relaționare cu clienții.
  • Abilitate de a lua decizii rapide.
  • Personalitate energetică, gândire pozitivă și eficiență.
  • Bune abilități de operare PC – Word, Excel, căutare pe web.
  • Carnet de șofer categoria B (obligatoriu).
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu, citit și vorbit.
  • Disponibilitatea de a călători în țară, în zona desemnată.
  • Dispune de automobil propriu.

Descrierea jobului

  • Atingerea vânzărilor planificate pentru zona/categoria/lista de clienți desemnate.
  • Prezintă și promovează produsele către clienții existenți și potențiali, în zona/categoria/lista de clienți desemnate.
  • Prospectarea continuă a pieței pentru identificarea de noi clienți și creșterea cotei de piață a firmei.
  • Deplasări în interesul firmei în zona desemnată, stabilite împreună cu șeful ierarhic.
  • Menținerea contactului permanent cu clienții existenți.
  • Pregătirea rapoartelor de vânzări, transmiterea feedback-ului despre clienți și a altor informații legate de zona/categoria/lista de clienți desemnate sau solicitate de managementul firmei.
  • Menținerea unui contact constant cu șeful ierarhic pentru monitorizarea activității, în vederea atingerii obiectivelor stabilite.
  • Participarea la sesiunile de instruire asigurate de firmă, pentru dezvoltarea profesională, cunoașterea produselor etc, necesare bunei desfășurări a activității.
  • Îndeplinirea oricăror altora sarcini stabilite de conducerea firmei, pentru atingerea obiectivelor tactice și strategice pe durată scurtă sau lungă.

Fondata in 1999, compania Tenda Technology este recunoscuta ca furnizor de top al dispozitivelor si echipamentelor pentru retea. Tenda se angajeaza sa ofere solutii accesibile si usor de instalat pentru retele, prin produse inovatoare de ultima generatie, cu scopul de a crea un sistem de viata inteligent pentru oameni.

Inovatia sta la baza valorilor companiei. Tenda detine doua centre R&D pentru cercetare si dezvoltare, in Shenzhen si Chengdu, cu aproximativ 1000 de angajati; un centru de productie, cu 3000 de lucratori; si o noua baza operationala de 120000 m2 in curs de constructie.

Tenda detine in portofoliu dispozitive potrivite pentru reteaua de acasa sau de la birou, switch-uri, dispozitive CPE broadband, gateway, dispozitive powerline, dispozitive pentru retele mobile, camere IP etc. Performanta excelenta, semnalul stabil, usurinta in instalare, calitatea de top, accesibilitatea, toate acestea sunt caracteristici comune pentru intreaga gama de dispozitive Tenda.

Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 13 Apr. 2024