Gratis

Area Sales Manager - (BH-SM) (CT-TL-IL) (SV-IS)

SC GM GRUP DISTRIBUTION SRL
4 poziții

Candidatul Ideal

Area Sales Manager
Domiciliu in :
Oradea / Satu Mare - Constanta / Slobozia / Tulcea - Suceava / Iasi
Studii medi sau superioare
Experiența în domeniul vanzarilor de produse alimentare – minim 5 ani intr-o pozitie similara
Organizat, responsabil, cu bune abilități de comunicare
Cunoștințe și abilități de vânzare și negociere
Orientare spre client și rezultate
Cunoștințe MS Office
Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Responsabilități principale:
Îndeplinirea obiectivelor de vânzări, conform politicii și strategiei companiei
Identificarea de noi oportunități pentru creșterea vânzărilor – Clienti noi si strategi noi
Monitorizarea procesului de vanzare - urmarirea comenziilor, verificera stocurilor, implementarea promotiilor, încasarea facturilor emise, raportarea activitatii desfasurate
- Sa viziteze periodic toti clientii (distribuitorii), sa relationeze si sa interectioneze cu forta de vanzari
- Sa acorde asistenta si sa furnizeze informatii catre clientii pentru a creste vanzarile
- Sa efectueze raportari periodice catre coordonatorul echipei / Directorul de vanzari
- Sa elaboreze si sa aplice strategii pentru cresterea volumului de vanzari

Pachet salarial competitiv, conform experienței și obiectivelor realizate, program de lucru: Luni-Vineri
Masina,Laptop,Telefon,Tichete de masa.

Companie Import / Export, Distributie Nationala produse alimentare predominant Dulciuri.Echipa tanara in dezvoltare.Apreciem Corectitudinea,Ambitia Dinamismul.
Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024