Gratis

AREA SALES MANAGER B2B

S.C. ROMPAK S.R.L.

Candidatul Ideal

Profilul postului
Studii superioare (specializarile industrie alimentara sau biotehnologie constituie avantaj);
Minim 3 ani experienta in vanzari B2B sectorul FMCG (experienta in industria de panificatie constituie avantaj);
Excelente abilitati de comunicare, organizare, analiza si planificare;
Bune abilitati de negociere, orientare catre rezultate;
Focus pe relationarea cu clientul si capacitatea de a identifica solutiile potrivite nevoilor sale;
Cunostinte avansate de utilizare PC (inclusiv lucrul cu baze de date);
Cunoastrea limbii engleze la nivel avansat (vorbit, scris, citit).
Disponibilitate la deplasari in zona alocata (zona alocata va cuprinde 4-5 judete invecinate localitatii de domiciliu + 1-2 tari europene).

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Coordoneaza activitatea de vanzari si marketing din regiunea alocata;
Implementeaza politica de vanzari si marketing in conformitate cu standardele companiei;
Propune si implementeaza noi strategii pentru cresterea vanzarilor;
Este responsabil de atingerea obiectivelor stabilite pentru zona alocata;
Mentine relatia cu distribuitorii si clientii din zona gestionata in vederea construirii unui parteneriat pe termen lung;
Monitorizeaza actiunile din piata de panificatie/patiserie/cofetarie si comunica cu departamentele suport in vederea optimizarii solutiilor oferite catre clienti;
Colaboreaza cu departamentele suport pentru derularea contractelor comerciale;
Instruieste, dezvolta si ofera suport colaboratorilor;
Planifica programul de vizite si pregateste documentatiile aferente;
Redacteaza rapoartele specifice de activitate.

Beneficii:
instruire adecvata pentru dobandirea aptitudinilor specifice;
posibilitatea de dezvoltare profesionala si personala in cadrul companiei;
bonus de performanta;
abonament medical privat;
abonament biblioteca Bookster;
prime si alte beneficii conform CCM.

Pak Group, prin brandul Pakmaya, este unul dintre producatorii de top de drojdie din lume, atingand o capacitate de productie echivalenta a 250,000 tone drojdie proaspata, cu o crestere continua din 1973.
Rompak parte din Pak Group – singura fabrica de drojdie din Romania – a luat nastere prin constructia fabricii de la
Pascani, jud. Iasi in 1994.
Dupa debutul din 1998 cu poductia de drojdie proaspata Pakmaya, ROMPAK a dezvoltat si o
facilitate de productie pentru amelioratori, premixuri, creme si alte produse destinate consumatorilor
industriali, care a generat un portofoliu complet de solutii pentru panificatie si patiserie. In timp a fost
creeata si lansata si o gama de produse destinata consumatorilor casnici, la care se adauga constant
noi produse.
Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 27 Mart. 2024 Expiră 26 Apr. 2024