Gratis

Area Sales Executive (remote)

HYDROSTAB S.R.L.
1 poziție
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Acest rol comercial ți se potrivește dacă:

Esti locat in Cluj -Napoca, Turda sau Alba-Iulia (si imprejurimi).
Ai abilități de comunicare, vânzare și negociere si nu in ultimul rand, esti o persoana carismatica.
Te interesează să te dezvolți într-un domeniu cu o capacitate de crestere peste medie, cu solutii în agricultură, industrie si rezidential.
Esti o persoană dinamică, proactivă, cu atitudine pozitivă, fler, imaginație si mai ales responsabila si de incredere;
Ai înclinație naturală și disponibilitate pentru vânzare directă pe teren (permis categoria B obligatoriu).
Iti place sa construiesti relatii de parteneriat si ulterior sa le dezvolti la “next level”.
Te stimuleaza incasarea bonusurilor de performanta si de ce nu, de extra performanta (high/top performer).
Deții cunoștințe de Microsoft Office (notiuni standard de utilizare in special Excel si Word).

Descrierea jobului

Despre job:

Suntem o echipa unita, entuziasta, orientata spre performanta, care-ti va oferi suport, conditii motivante impreuna cu toate mijloacele necesare pentru a performa într-un mediu dinamic și competitiv.

Alături de noi îți poți scrie povestea de success.

Responsabilitățile rolului vizează:

Prospectarea continuă a pieței în vederea identificării și abordării clienților noi.
Identificarea nevoilor clienților acordând suport în alegerea celei mai potrivite soluții din portofoliul de produse si solutii din cadrul companiei.
Realizarea targetului de vanzari lunar și ocazional încasarea instrumentelor de plata emise în regiunea desemnată.
Promovarea imaginii și a produselor companiei în relația cu clienții.
Menținerea și dezvoltarea relațiilor profesionale cu partenerii nostri de business (clienții).
Emiterea ofertelor în conformitate cu politica comercială a companiei.
Disponibilitate pentru deplasări în țară (80% din activitatea ta este pe teren).
Vei avea mai multe judete in aria ta de vanzare.
Raportare periodica

Întreaga echipă te încurajează permanent să te implici în:

Extinderea ariei de vanzare alocate prin sinergia cu celelalte divizii ale grupului.
Promovarea respectului reciproc, colaborarea şi transparenţa în interiorul companiei, în raporturile cu alte departamente, precum şi în relaţiile cu clienții.
Menţinerea şi transmiterea unui standard de profesionalism în realizarea activităţilor comerciale, prin punerea în aplicare a proceselor și procedurilor de lucru agreate.

Poziția raportează către: Director Comercial

Reprezinta un avantaj experienta de lucru relevanta in domenii similare (instalatii hidro-termice, irigatii si gradinarit, constructii).

Ce vă oferim?

Mediu de lucru plăcut și dinamic într-o companie cu o dezvoltare accelerata, digitalizata si support din partea Grupului (da, facem parte dintr-un grup de 7 firme cu o experienta est Europeana in piata est europeana din 1994);
Auto de serviciu;
Telefon ;
Laptop;
Salariu fix plus bonusuri motivante din vânzări (bonus performanta si bonus extra performanta);
Cursuri de vanzari si de specializare in gama de produse.
Team Building din bugetul companiei
Si oportunitatea de a face o echipa minunata impreuna.

Hydrostab SRL este un importator direct pe piata romaneasca de componente si sisteme pentru instalatii sanitare, irigatii si gradinarit. Portofoliul nostru include peste 10 000 de articole, distribuite in patru grupe de produse: Sisteme de irigatii, Furtunuri, Gradina, Instalatii sanitare si incalzire.

In acelasi timp suntem unic reprezentant in Romania al Plexistab ood, producatorul de furtunuri de PVC din grupul din care face parte si Hydrostab srl, cu o prezenta a produselor pe piata din Romania inca din anul 2008.
Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 3 Apr. 2024 Expiră 26 Apr. 2024