Gratis

Analyst - Demand & Supply

eMAG

Candidatul Ideal

  • Studii superioare absolvite in domenii precum: Matematica / Economic – Financiar;
  • Experienta in analiza de date si raportare;
  • Experienta minima de 3 ani in unul din domeniile: achizitii / vanzari / financiar;
  • Cunostinte aprofundate a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Access);
  • Cunostinte medii de limba engleza;
  • Abilitati de comunicare, de lucru in echipa si de organizare;
  • Esti orientat catre rezultate si detii abilitati de prioritizare a responsabilitatilor.

Descrierea jobului

  • Elaborarea rapoartelor tehnice si de business pe baza informatiilor colectate din diferite sisteme informatice si baze de date ale companiei;
  • Intocmirea analizelor si recomandarilor pentru procesul de luare a deciziilor de catre management;
  • Utilizarea sistemelor / bazelor de date ale companiei si a aplicatiilor de raportare in scopul de a colecta date utile pentru raportari si analize;
  • Dezvoltarea si generarea rapoartelor zilnice, saptamanale, lunare la cererea conducerii, sau din proprie initiativa;
  • Dezvoltarea si implementarea solutiilor de raportare, imbunatatirea proceselor de lucru pentru a asigura o automatizarea a acestora;
  • Intocmirea corecta si la timp a rapoartelor, analiza si transmiterea lor catre persoanele implicate;
  • Furnizarea analizelor de evolutie a datelor informatice referitoare la: standardele de performanta operationale, indicatorii cheie, parametrii de calitate;
  • Colaborarea cu alte departamente din companie pentru indeplinirea tuturor cerintelor referitoare la raportare;
  • Oferirea suportului in pregatirea Business case-urilor (construire, urmarire, analiza si interpretarea rezultatelor si tendintelor).

Stim ca beneficiile sunt importante, de aceea iti oferim:
  • Contract pe perioada nedeterminata;
  • Pachet salarial competitiv;
  • Un buget lunar pe care il poti folosi pentru beneficii flexibile - tichete de masa, pachete turistice, cursuri de dezvoltare profesionala, pensie privata;
  • Training initial pentru a intelege mai bine activitatile;
  • Abonament la o clinica medicala privata: Regina Maria, Medicover, Medlife;
  • Echipament de serviciu (laptop, telefon);
  • Oferte negociate pentru tine (telecom, banking, food, sport si altele);
  • Posibilitatea de lucru hibrid (remote).

Alatura-te echipei eMAG pentru a face parte din povestea noastra!

eMAG este o companie romaneasca, mereu în căutarea celor cu adevărat pasionați de ceea ce fac. Dacă ești printre ei, sigur există un loc pentru tine în eMAG. Am crescut foarte rapid și suntem determinați să o facem în continuare. Ce ne-a adus aici a fost dorința de evoluție continuă și rezultate concrete.

eMAG.ro a fost creat pentru a ajuta clientii sa economiseasca timp si bani. Peste 4.000 de persoane lucrează acum în eMAG. Credem foarte mult în dezvoltarea oamenilor și din acest motiv investim în fiecare an mai multă energie și resurse pentru a rămâne o organizație care învață în permanență. Vrem să ne asigurăm că tu vei avea cei mai talentați colegi și mediul în care să crești și să obții performanțe, să devii ce îți dorești la nivel uman și profesional.

Daca esti printre cei cu adevarat pasionati de ceea ce fac, sigur avem un loc pentru tine in echipa eMAG.

Poti regasi multe detalii despre noi si despre rolurile deschise in prezent, accesand link-urile urmatoare: https://teams.emag.ro/emag-teams/ https://teams.emag.ro/workplace/

Împreună suntem eMAG Teams.

Join the eMAG team to be part of our story!

eMAG is a Romanian company, always looking for those who are really passionate about what they do. If you are one of them, surely there is a place for you in eMAG. We have grown very fast and we are determined to continue to do so. What brought us here was the desire for continuous evolution and concrete results.

eMAG.ro was created to help clients save time and money. Over 4,000 people now work in eMAG. We believe very much in the development of people and for this reason we invest more energy and resources every year in order to remain an organization that is constantly learning. We want to make sure that you will have the most talented colleagues and the environment in which to grow and achieve performance, to become what you want on a human and professional level.

If you are among those who are really passionate about what they do, we surely have a place for you in the eMAG team.

You can find many details about us and the roles currently open, by accessing the following links: https://teams.emag.ro/emag-teams/ https://teams.emag.ro/workplace/

Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 4 Apr. 2024