Gratis

Analist servicii client

Auto Cobalcescu SRL

Candidatul Ideal

Candidatul ideal
- studii medii/ superioare tehnice
- experienta in domeniul auto minim 1 an
- abilitati de comunicare si relationare eficienta cu clientii
- empatie/operativitate in rezolvarea problemelor clientului
- gradul de insusire al programelor informatice utilizate
- atitudine colegiala in raporturile de munca
- orientare catre rezultat
- dinamism, tenacitate, persevernta, atentie la detalii

Descrierea jobului

ResponsabilitatiȘ
gestioneaza relatiile cu clientii si furnizorii firmei si realizeaza activitati de suport privind administrarea parcului de autovehicule Engie
- ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄in urma verificarii costurilor de reparatie, conform procedura interna, acorda acceptul de service reprezentantului reparator, dupa care completeaza in sistem datele specifice acceptului de plata
- preia, analizeaza si inregistreaza cererile utilizatorilor sosite pe toate canalele de comunicare catre firma
- propune modalitatea de rezolvare a solicitărilor sosite de la clienti interni/externi în urma analizei efectuate asupra problemei semnalate de utilizator, în functie de natura solicitării, căutând solutia cea mai simplă, sigură, directă si în conformitate cu bugetul operational alocat
- urmăreste rezolvarea solicitării până în momentul în care situatia a fost complet rezolvată
- verifica respectarea programărilor în service de către Furnizori/Utilizatori si ulterior efectuarii operatiilor de service, confirma cu clientul finalizarea acestora si starea autovehiculului
- solicita, primeste si analizeaza devizul estimativ al lucrărilor verificând dacă acesta este conform contractului încheiat si bugetului operational aprobat, în termenul stabilit conform procedurilor de lucru, solicitând si analizând oferte de piese, consumabile si subansamble si propunând solutii de achizitie pentru masinile gestionate de companie
- este responsabil de înregistrarea informatiilor privitoare la reparatii, daune, revizii, ITP în sistemul informatic si de mentinerea acestora la zi
- solicita si primeste facturile de reparatie de la service-uri, verifica dacă acestea contin costuri în conformitate cu devizul estimativ si emite note explicative pe care le transmite împreună cu facturile către departamentul financiar
- mentine legătura cu clientii firmei în legătură cu programările ce trebuie efectuate în service pentru reparatii, revizii, garantii, ITP, etc
- verificarea facturilor emise de catre unitatile reparatoare (piese si manopera) in vederea procesarii acestora la plata
- responsabilitatea de a raspunde la email in maximum 60 minute
- raspunde solicitarilor telefonice/email adresate de catre client
- raspunde de integritatea si valabilitatea documentelor care il privesc

Masini, tehnologie avansata si oameni frumosi. Acesta este universul din care Auto Cobalcescu face parte inca din 1991.

Aici poti lua contact cu ce ofera astazi viitorul si cu cele mai noi creatii Dacia, Renault, Nissan, BMW si Mini, atat de admirate, apreciate si dorite. Iar clientii nostri, pentru masinile lor, apeleaza la profesionalismul si pasiunea echipei noastre.

Daca tot ai ajuns pana aici, vrem sa-ti spunem cate ceva despre noi. La Auto Cobalcescu, experienta si excelenta obtinute in timp, fac o echipa extraordinara cu entuziasmul si aspiratiile celor mai tineri, unii abia absolventi. Ingineri, tehnicieni, economisti, specialisti in vanzari, suntem cu totii colegi si prieteni. Invatam unii de la ceilalti, muncim impreuna, luptam pentru succes.

Facem aceasta in fiecare zi pentru ca vrem, pentru ca ne place, castigam impreuna, avem incredere unii in ceilalti si, mai ales, pentru ca viitorul se transforma odata cu noi.

Esti la inceputul carierei tale si vrei sa inveti? Ai experienta, vrei sa o valorizezi si sa o impartasesti? Vrei sa confirmi si sa fii mai bun?

Noi vrem sa investim in tine si sa iti rasplatim performanta.

Publicat 16 Mai 2024 Reactualizat 30 Mai 2024 Expiră 15 Iun. 2024