Gratis

Analist productie

SOMACO GRUP PREFABRICATE S.R.L.

Candidatul Ideal

Experiența ta:
  • Studii superioare tehnice în construcții (CCIA/CFDP);
  • Experiență relevantă de minim 1 an in domeniul prefabricatelor din beton;
  • Abilități excelente de comunicare și relationare;
  • Gandire strategica si analitica;
  • Managementul schimbării;
  • Limba engleza – nivel mediu;
  • Cunoștințe Autocad și PC – nivel avansat.

Descrierea jobului

Responsabilitățile tale:
  • Vei verifica documentația tehnica și introduce planurile elementelor în sistemul curent de producție (Betsy);
  • Vei verifica documentația de execuție completa: piese desenate, piese scrise, planuri de montaj;
  • Vei verifica concordanța dintre plansele de execuție;
  • Vei propune schimbări ale tiparelor din dotarea punctului de lucru – dacă este cazul;
  • Vei solicita informații complete legate de proiectele de executat pe fabrica;
  • Vei verifica concordanța dintre necesar produse și planul de montaj, introduce planurile de dispunere în Betsy;
  • Vei întocmi centralizatorul de materii prime și materiale necesare pentru execuție;
  • Vei realiza programul de turnare SB;
  • Vei realiza/gestiona încărcarea planurilor elementelor și dispunerilor din proiect în Betsy dar și corelarea acestora cu statusul producției;
  • Vei introduce elementele planificate și vei urmări încadrarea în termenele de execuție;
  • Vei introduce/modifica cantitatile materiilor prime elementelor planificate în Betsy;
  • Vei verifica/armoniza consumurile reale cu cele din proiect (materii prime, materiale ce intra în componenta produsului);
  • Vei identifica eventuale probleme în aria de responsabilitate și adopta măsuri de corecție;
  • Vei identifica, propune și implementa soluții de optimizare a calității și productivității;
  • Vei comunica și colabora sistematic cu colegii din alte arii funcționale și departamente în scopul eficientizării proceselor și rezolvării problemelor;
  • Vei cunoaste si aplica procedurile din SMI ce tin de departamentul de productie (codificarea documentelor, mentinerea inregistrarilor legate de proiecte, etc);
  • Vei respecta și aplica întocmai obligațiile și cerințele de SSM, SU și mediu, legale și specifice, conform celor prevăzute în Manualul de Roluri si Responsabilitati de SSM, SU și Mediu. Vei participa la toate instructajele de securitate și sănătate în muncă, precum și la orice acțiune inițiată în domeniul SSM, SU și mediu.

Somaco Grup Prefabricate este unul dintre cei mai mari producători de elemente prefabricate din beton utilizate în domeniul infrastructurii rutiere, electrice și de apă canal, precum și al construcției centrelor comerciale, logistice sau de producţie din țară. Deținem 5 fabrici (Buzău, Roman, Teiuș, Târgoviște și Timișoara) și începând cu 1 noiembrie 2019, Somaco Grup Prefabricate face cu mândrie parte din grupul Holcim Romania.

Publicat 9 Mai 2024 Reactualizat 23 Mai 2024 Expiră 8 Iun. 2024