Gratis

Analist planificare productie (Production planner)

Tenneco

Candidatul Ideal

Daca consideri ca intrunesti criteriile de mai jos...
  • Studii superioare economice;
  • Minim 3 ani experienta pe o pozitie similara sau 4 ani experienta pe o pozitie complementara din cadrul departamentului de supply chain;
  • Abilitati de analiza a situatiilor complexe si viziune strategica;
  • Comunicare eficienta pentru toate ariile operationale;
  • Cunostinte SAP;
  • Cunostinte avansate limba engleza.
...Hai in echipa noastra!

Descrierea jobului

​Ce responsabilitati va avea noul nostru coleg?
  • Creeaza planul de productie pentru produsele finite si semifinite la nivel de zi pentru luna in curs si luna urmatoare, prin alocarea volumelor cerute in planul de MPS.
  • Creeaza planul de productie pentru urmatoarele 3 zile la nivel de schimb.
  • Se asigura ca toate resursele necesare planului pentru urmatoarele 3 zile sunt disponibile: materiale, oameni, masini pentru a garanta continuitatea productiei.
  • Monitorizeaza rezultatele actuale de productie si replanifica in baza capacitatii disponibile, astfel incat indicatorii de performanta OTD si MPS Adherence se pot realiza conform obiectivelor.
  • Urmareste incarcarea masinilor conform cu planul de productie.
  • Verifica stocul de componente zilnic in SAP pentru a evita oprirea productiei.
  • Participa zilnic la sedintele cu departamentul de Productie.
  • Replanifica productia in functie de situatiile aparute.
  • Masoara saptamanal/zilnic performanta planificarii productiei.
Oferta noastra
  • Perspectiva unei cariere intr-o companie multinationala de succes din industria auto
  • Onboarding si programe de training intr-o echipa dinamica si motivata pentru a putea performa la capacitati maxime
  • Mediu de lucru placut si dinamic, deoarece nimic nu este mai important decat sa ne simtim bine la locul de munca
  • Salariu corelat cu experienta, deoarece suntem una dintre companiile care stiu sa rasplateasca pe masura angajatii
  • Posibilitatea de a te implica in proiecte foarte dinamice, extrem de interesante, care prin dezvoltarea lor ajuta compania sa devina lider pe piata industriei auto.
Publicat 10 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 10 Mai 2024