Gratis

Analist Kaizen

ELECTROALFA
2 poziții

Candidatul Ideal

Absolvent de studii superioare, de preferinta tehnice;
Cunostinte referitoare la procesele de productie;
Cunostinte Kaizen (5S/TEIAN) constituie un avantaj;
Detine bune cunostinte de operare PC (MS-Office);
Are minime cunostine de limba engleza;
Demonstreaza bune abilitati de comunicare;
Persoana automotivata, cu spirit de initiativa, organizata si orientata spre rezultate;
Persoana capabila sa lucreze eficient in echipa.

Descrierea jobului

Utilizeaza conceptele Kaizen pentru monitorizarea si imbunatatirea proceselor;
Calculeaza eficienta proceselor, a sectiilor de productie si identifica oportunitatile de imbunatatire;
Evalueaza stadiul actual si elaboreaza stadiul viitor al procesului, masurand performantele utilizand tehnici specifice Kaizen;
Analizeaza, propune solutii de imbunatatire si se implica in punerea lor in practica pentru eficientizarea resurselor utilizate in procese, optimizarea fluxului de productie, a imbunatatirii calitatii produselor si a conditiilor locurilor de munca;
Dezvolta, defineste si promoveaza in organizatie metode si procese de fabricatie, documente de fabricatie (standarde de lucru, munca standardizata, instructiuni de lucru, instructiuni curatenie, etc.);
Desfasoara audituri sau verificari interne pentru conceptele implementate, ex: 5S, Mentenanta Autonoma, Visual Management, Kanban, Munca Standardizata, etc conform planificarii sau punctual;
Instruieste intern angajatii in cultura si metodele Kaizen pentru mentinerea si imbunatatirea activitatii;

Electroalfa este unul dintre cei mai mari jucători din industria echipamentelor electrice şi al confecţiilor metalice din România, antreprenor general şi integrator de soluţii în domeniul energetic. Grupul de firme are 30 de ani de experienţă, deţine 4 fabrici moderne în Botoşani în care activează peste 500 de angajaţi, reprezentanţe de vânzări în ţară, birouri de proiectare în Botoşani, Iaşi, Bucureşti, Alexandria şi Chişinău şi un Centru de Cercetare Dezvoltare propriu.

Activitatea Electroalfa este structurată în trei Divizii: Echipamente Electrice, Antrepriză şi Confecţii Metalice. Prin intermediul Diviziei Echipamente Electrice este gestionat portofoliul de produse electrice de medie şi joasă tensiune, oferind soluţii complete care includ proiectare – electrică, mecanică – ofertare, livrare, instalare şi punere în funcţiune, service echipamente. Portofoliul de produse din cadrul Diviziei Confecţii Metalice include o gamă variată de cutii şi dulapuri metalice standardizate pentru tablouri electrice şi confecţii metalice realizate conform specificaţiilor primite de la client sau dezvoltate împreună cu beneficiarul. Activitatea de antreprenoriat realizată prin intermediul Diviziei Antrepriză, asigură înglobarea produselor electrice Electroalfa în lucrări complexe, la cheie, care implică proiectarea şi execuţia efectivă a investiţiei.

Electroalfa activează atât la nivel national- pe piaţa de energie, industrie, infrastructură, clădiri rezidenţiale sau terţiare- cât şi la nivel internaţional, exportând produse în Africa (Senegal, Burundi, Nigeria, Sudan, Etiopia), Europa (Germania, Franţa, Austria, Polonia, Norvegia, Finlanda, Olanda, Anglia, etc.), Orientul Mijlociu (Arabia Saudita, Kuweit) şi Australia.

Publicat 24 Apr. 2024 Reactualizat 1 Mai 2024 Expiră 24 Mai 2024