Gratis

Analist financiar

DONA.Logistica

Candidatul Ideal

Ai o gandire analitica si pasiune pentru cifre? Ca Analist vei transforma datele in informatii, informatiile in perspectiva si perspectiva in decizii de afacere profitabila.

La DONA te vei alatura unei echipe de profesioniști, dornici sa se dezvolte pentru a construi impreuna succesul!

Cerinte:
  • Studii superioare finalizate (preferabil profil economic);
  • Experienta pe o pozitie similara de minim 2 ani;
  • Cunostinte elementare privind activitatile de gestiune si distributie;
  • Cunostinte de MS Office (Word, Excel, Outlook);
  • Abilitati de calcul matematic, analiza si sinteza a informatiilor;
  • Seriozitate, dinamism si adaptabilitate.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Centralizeaza si coreleaza informatiile privind preturile cu politica la nivel de companie;
  • Propune preturile de vanzare, pastrand marjele stabilite de catre management;
  • Pregateste calculatiile de preturi pentru produsele din portofoliul companiei;
  • Pregateste calculatiile de preturi pentru toate produsele care fac parte, la un moment dat, din campanii si promotii care se desfasoara in farmacii;
  • Gestioneaza preturile si discounturile in sistemul informatic;
  • Ruleaza lunar estimarile aferenta achizitiilor facute din producatorii arondati departamentului comercial;
  • Calculeaza si trimite la contabilitate pentru emiterea facturilor de discount catre Infotreat;
  • Solicita si verifica facturile de discount, de la parteneri, cu care inchide estimarile negociate;
  • Verifica si raspunde de estimarile lunare/ trimestriale/ semestriale;
  • Pregateste rapoarte de analiza a preturilor, discounturilor acordate si a profitabilitatii la nivel de nivel de produs/ client /brand;
  • Monitorizeaza piata si concurenta si colecteaza datele relevante;
  • Dezvolta lista de preturi prin mentenanta activa si actualizarea permanenta cu produse noi/ preturi noi conform strategiei comune cu furnizori companiei.

Iti oferim:

  • Salariu de baza aliniat pietei, corelat cu nivelul de experienta si abilitati;
  • Echipa dornica sa ofere suport pentru atingerea obiectivelor profesionale si oportunitati de dezvoltare profesionala;
  • Rasplatim performanta prin plata unui bonus trimestrial in functie de realizarea indicatorilor de performanta;
  • Tichete de masa si prime cu ocazia sarbatorilor;
  • Asigurare de sanatate privata;
  • Card discount in Farmaciile DONA;
  • Acces gratuit la biblioteca digitala Bookster.

Descrierea companiei

Descrierea companiei:

Dona Logistica, parte a grupului DONA, este unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata de distributie produse farmaceutice din Romania, asigura distributia echilibrata la nivel national catre farmacii independente, spitale si farmacii proprii. Dona. Logistica a demonstrat ca este capabila de o evolutie foarte rapida, ajungand in prezent in topul primilor 5 distribuitori de medicamente la nivel national, anul acesta indreptandu-se catre o cifra de afaceri de peste 500 milioane euro.
Dona. Logistica dispune de propriile capacitati de depozitare a marfurilor, avand in momentul de fata trei centre logistice mari in Ilfov, Cluj si Bacau.

Alătură-te și tu echipei DONA!

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024