Publicat 16 Oct 2018 | Expiră 16 Nov 2018

Analist Financiar

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent sau student (cel putin anul 3) al unei facultati cu profil economic, iar experienta constituie un avantaj;
- Are cunostinte avansate de utilizare a aplicatiilor Microsoft Excel si Microsoft Word;
- Are abilitati de relationare si comunicare;
- Este o persoana receptiva, flexibila, ordonata, cu abilitati de invatare si dorinta de dezvoltare profesionala, dinamica, punctuala, responsabila, rezistenta la stres si cu inclinatie spre lucrul in echipa;

Descrierea jobului

Responsabilitati:

-Prelucreaza bazele de date ale companiei pentru generarea rapoartelor operationale;
-Realizeaza analize financiare pentru fiecare decizie de afaceri si ofera consiliere financiara actionarilor si celorlalte departamente (contabilitate, juridic, IT etc.);
-Ofera suport prin realizarea analizelor pentru departamentele de achizitii, marketing si logistica;
-Urmareste rezultatele reale, comparativ cu cele estimate, emite concluzii si recomandari în scop corectiv;
-Elaboreaza situatiile financiare lunare;
-Ajuta la realizarea bugetului de venituri si cheltuieli, planning, forecast;
-Urmareste realizarea bugetului lunar / anual;
-Realizeaza situatia financiara lunara de Profit and Loss (GOP) pe Locatii / Departamente / Tip Cheltuiala;
-Intocmeste cash plan-ul pentru perioadele solicitate;
-Intocmeste dosare de creditare;

Beneficii:

- Asigurare medicala privata (MedLife);
- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist;
- Pachet salarial atractiv;
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere;
- Training pentru dezvoltare profesionala;
- Prime de sarbatori si de vacanta;
- Tichete de masa;

In anul 1992 a fost deschisa prima farmacie din retea Myosotis. Am reusit inca de la inceput sa ne impunem ca lideri la nivelul judetului Galati. Dupa 25 de ani de activitate, familia Myosotis numara peste 450 de membri si reusim sa consiliem lunar peste 300.000 de pacienti in cele 100 de unitati ale noastre.

Expirat
Analist Financiar  -  SC Myosotis SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles