Companie nouă? Primești un   Anunț Business cu actualizare săptămânală Gratuit (€229)
Gratis

Analist financiar/Ofiter credite

CONFIDENTIAL - 8 poziții

Candidatul Ideal

Cerințe:

- Studii superioare finalizate;
- Constituie avantaj experiență în domeniul financiar-bancar;
- Cunoștințe pachet MS Office, Excel, Word, PowerPoint, Outlook; (nivel mediu);

Descrierea jobului

Principalele activităţi şi responsabilităţi: Analist Financiar Front Office
- Promovarea produselor de credit destinate atât persoanelor fizice cât și persoanelor ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄juridice, având ca scop sprijinirea procesului de vanzări;
- Contactarea telefonică în vederea consilierii clienților și a potențialilor clienți având că scop vânzarea produselor societății;
- Înaintează propunerile legate de aprobarea/refuzul produsului de creditare în vederea
analizei și aprobării;
- Întocmirea documentației necesare a dosarelor de credit în cazul în care clienții îndeplinesc condițiile de eligibilitate;
- Asigurarea finalizării procesului de vânzare conform normelor și procedurilor interne;
- Întocmirea rapoartelor cu privire la activitatea zilnică.

Principalele activităţi şi responsabilităţi: Analist Financiar Back Office
- Asigurarea serviciilor post vânzare clienților din portofoliu și menținerea unei relații cordiale cu aceștia;
- Verificarea și monitorizarea în permanentă a încasărilor aferente contractelor de credit aflate în derulare, la scadențele stabilite pentru clienții agenției;
- Contactarea telefonică în vederea consilierii clienților recomandând produsele adecvate;
- Procesarea tranzacțiilor cu numerar către clienții societății PF și PJ;
- Întocmirea, actualizarea și verificarea în permanență (zilnic/ lunar/ periodic) a diverselor rapoarte și situații privind activitatea agenției;

Beneficii:

- Contract individual de muncă pe perioada nedeterminată;

- Un mediu de lucru plăcut, dinamic, cu oportunități de dezvoltare profesională în domeniul financiar/ bancar;

- Oportunitatea de a lucra într-o companie stabilă și cu potențial;

- Spațiu pentru dezvoltare profesională;

- Tichete de masă pentru fiecare zi lucrată în valoare de 40 lei/ tichet;
Publicat 23 Mai 2024 Reactualizat 15 Iun. 2024 Expiră 22 Iun. 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.