Gratis

Analist Financiar (m/f/d) - Contabil

KWS Group

Candidatul Ideal

Expertiză:
•Calificare: studii economice superioare
•Experienţă de muncă: 5 ani în contabilitate & o experiență stabilă în domeniul contabilității
•Abilităţi IT (Microsoft Office).
•Cunoasterea SAP constituie un avantaj
•Limba Engleză nivel avansat

Competente sociale:
•Obişnuit să lucreze independent în cadrul ariei de acoperire a responsabilităţilor diviziei, precum şi să gândească şi să acţioneze în mod independent.
•Fire analitică şi structurată.
•Capacitatea de a comunica cu ceilalţi şi fire convingătoare.
•Capacitate de integrare şi caracter afirmativ.
•Spirit de echipă.
•Capacitatea de a acţiona în interesul şi beneficiul companiei în cadrul activităţilor zilnice.
•Dispoziţia de a lucra peste program.

Descrierea jobului

Dacă vreți o nouă provocare în domeniul agriculturii, atunci alăturați-vă KWS Semințe SRL în calitate de Analist Financiar (m/f/d) - Contabil la Stația de Procesare-Condiționare Semințe porumb, județul Brăila .
Oferim contract de muncă nelimitat și cu normă întreagă.

Principalele responsabilitati ale postului:
•Suport cheie pentru departamentul de producție, în KPI-urile de contabilitate managerială pentru analiza și supravegherea locală permanentă a abaterilor costului de productie pe parcursul anului.
•Persoana cheie in spetele contabile aferente departamentului.
•Filtru de aprobare a facturilor fiscale pentru întreg departamentul de producție.
•Verificarea documentele emise sau primite și conformitatea acestora cu legislatia actuala.
•Alocarea corectă a costurilor, pe centre de cost și conturi contabile.
•Monitorizarea lunară a cheltuielilor și a deviațiilor înregistrate.
•Calcularea și înregistrarea lunară în contabilitate a diferențele de preț la toate produsele finite.
•Organizarea acțiunilor de inventariere și alte activități dispuse de Directorul de Producție.
•Ordonarea și arhivarea în cadrul departamentului a documentelor primite.
•Centralizarea și verificarea documentele și a informațiilor primite de la departamentele funcționale.
•Key-user in implementarea tuturor programelor si proiectelor departamentului.

Beneficii:
•Pentru că suntem o companie de familie, suntem ghidați de valori precum apropierea, încrederea reciprocă, viziune pentru viitor și independență, creând astfel o atmosferă de lucru deschisă și pozitivă. Respectarea principiilor etice este o prioritate pentru noi.
•Conform motto-ului nostru "Make yourself grow", dezvoltarea profesională și personală a angajaților noștri este foarte importantă pentru noi.
•De asemenea această poziție include un pachet salarial atractiv si asigurare medicală.

Deveniți parte a poveștii de success KWS și alăturați-vă echipei noastre!
Dacă v-am trezit interesul, vă rinvităm să aplicați online și să trimiteți toate documentele necesare (scrisoare de intentie, curriculum vitae, certificate relevante).

KWS ist eines der führenden Pflanzenzüchtungsunternehmen weltweit. Seit mehr als 165 Jahren wird KWS als familiengeprägtes Unternehmen eigenständig und unabhängig geführt. Schwerpunkte sind die Pflanzenzüchtung und die Produktion sowie der Verkauf von Mais-, Zuckerrüben-, Getreide-, Kartoffel-, Raps-, Sonnenblumen- und Gemüsesaatgut. KWS setzt modernste Methoden der Pflanzenzüchtung ein. Mit rund 6.000 Mitarbeitern ist KWS in mehr als 70 Ländern präsent.
Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 19 Apr. 2024