Analist cumparari/consultant furnizori

GMB ROMANIA AUTO INDUSTRY S.R.L 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- Absolvent studii superioare;
- Experienta in domeniu operatiunilor de import-export si in dezvoltarea relatiei cu furnizorii externi si interni/ domeniul automotive reprezinta un avantaj;
- Abilitati avansate de utilizare PC;
- Cunostinte avansate de limba engleza;
- Persoana organizata, serioasa, meticuloasa, receptiva, cu initiativa, comunicativa, flexibila si loiala;
- Foarte bune abilitati de comunicare si munca in echipa;
- Experienta in negocieri;
- Disponibilitate la delegatii interne/ externe, etc...;
- Permis de conducere B - avantaj;

Descrierea jobului

- Crearea și gestionarea planurilor de comenzi anuale și lunare în funcție de plan.
- Gestionarea / raportarea de bază a inventarelor
- Gestionarea săptămânală a comenzilor și încasărilor în funcție de plan,
- Planificarea materialelor de uz intern necesare și comandarea lor la momentul potrivit;
- Tinerea evidentelor zilnice privind stocurile de materiale.
- Analiza și auditul capacității furnizorului, - Reducerea costurilor furnizorului
- Dezvoltarea de noi furnizori
- Coordonarea afacerilor furnizorilor, organizarea de întâlniri și redactarea procesului-verbal de întâlnire
- Dezvoltarea accesoriilor și a ambalajelor;
- Trimiterea documentelor și primirea aprobarii guvernului pentru importul de piese și echipamente
- Crearea / raportarea stării dezvoltării clienților
- Pregătirea raportului lunar,
- Pregătirea / raportului anual al planului de cumparari
- Alte activitati specifice.

Oferim:
- Loc de munca stabil.
- Salariu motivant, corespunzator pregatirii si experientei, cu posibilitati de crestere.
- Posibilitati de avansare in cariera si de acumulare de experienta profesionala solida si variata.

Publicat 6 Sept. 2022 Expiră 6 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.