Gratis

Analist Credite/Ofiter Recuperare Creante

Mobilo Finance IFN SA
2 poziții

Candidatul Ideal

Când ești în căutarea unui loc de muncă, alegerea angajatorului potrivit este importantă, dar găsirea acestuia este esențială. Dacă ești o persoană pasionată de domeniul financiar și îți place să lucrezi pe laptop, citește această pagină până la final pentru că suntem dornici să te cunoaștem.

De ce să alegi Mobilo ca angajator?

Când decizi să îți începi sau să îți continui cariera în domeniul financiar și consideri că te-ai potrivi pentru a analiza cererile de credit ale clienților (Analist Credite) sau în zona de recuperare a creanțelor (Ofițer Recuperare Creanțe) la Mobilo, să ai în vedere că te așteaptă un traseu bine definit în acest domeniu. Vei beneficia de acces la diverse oportunități de formare, atât formale, cât și informale care își propun să dezvolte abilitățile tale încă de la începutul angajamentului tău la Mobilo. Vei avea oportunitatea să colaborezi cu profesioniști susținători și talentați, care sunt dornici să îți împărtășească experiența și cunoștințele lor. Totodată, ne concentrăm pe integrarea tehnologiei în activitățile noastre zilnice, promovând noi abordări inovatoare și încurajând colegii să fie pionieri în gândirea lor.

MUST HAVE
  • Dexteritate pe laptop. Nu îții face griji, îți oferim training on the job pe toate programele/aplicațiile pe care le utilizăm, doar că avem nevoie să lucrăm în 4 programe simultan;
  • Atitudine pozitivă și orientare către client și rezultate;
  • Bune abilități de analiză, negociere, comunicare și atenție la detalii.

NICE to HAVE
  • Atitudine orientată spre business, creativitate și asertivitate;
  • Team player și asumarea responsabilității pentru acțiunile proprii;
  • EQ (inteligență emoțională).

NEED TO KNOW
Ambele poziții presupun contactarea clienților în regim de Call Center, activitatea putând fi efectuată și în regim Work From Home doar cu aprobarea prealabilă obținută și doar după perioada de inducție și onboarding.

BENEFICII
Beneficiile actuale sunt următoarele: tichete de masă cu impozit și sănătate compensate de către Mobilo, bonus lunar de performanță, abonament Regina Maria, plată/compensare ore suplimentare, program de lucru și locație flexibilă, laptop, premii ocazionale.

Descrierea jobului

În calitate de Analist de Credite ai un rol foarte important în organizație, acela de a evalua aplicațiile de credit ale solicitanților din punct de vedere al conformității cu procedurile interne în vigoare și de a valida datele introduse de către client prin apel telefonic. Fără analiza efectuată de către tine, nu putem emite decizia de aprobare/respingere a solicitărilor de credit.

În calitate de Ofițer Recuperare Creanțe ai un rol la fel de important, fiind responsabil cu colectarea sumelor datorate de către clienți. Tu vei identifica și contacta telefonic debitorii, vei negocia planuri de plată și vom implementa împreună strategii pentru colectarea sumelor restante. Folosim diverse tactici și suntem deschiși la ideile de îmbunătățire a acestui proces. Scopul tău este de a asigura recuperarea creanțelor într-un mod eficient și respectuos față de debitori, cu respectarea drepturilor pe care aceștia le au.

Confidențialitatea va fi asigurată pentru a proteja interesele aplicanților. Doar candidații preselectați vor fi invitați la interviu. Respectăm legislația în vigoare în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și îți prelucrăm datele doar pentru îndeplinirea scopului acestui anunț de recrutare.

Găsești mai multe informații despre Mobilo prin accesarea următorului link: https://mobilocredit.ro/

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 19 Mart. 2024 Expiră 18 Apr. 2024