Publicat 05 Iul 2019 | Reactualizat 02 Aug 2019 | Expiră 05 Aug 2019

Analist Credite Corporate, Sucursala

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal:

Studii superioare economice absolvite;
Studiile postuniversitare in domeniul Financiar/Bancar;
Obligatoriu, Experienta de minim 2 ani in domeniul analizei financiare a companiilor & experienta pe un post similar
Cunostinte contabile avansate;
Foarte buna capacitate de analiza si sinteza a indicatorilor financiari;
Bune abilitati de organizare, planificare si comunicare.

Descrierea jobului

Analizeaza afacerea si datele financiare ale clientului, avand ca suport documentatia depusa de catre client.
Intocmeste referatul de credit care cuprinde descrierea tranzactiei si argumentele de sustinere.
Monitorizeaza periodic evolutia afacerii clientului si analizeaza situatia financiara si garantiile clientului
Intervine in colaborarea cu clientul ori de cate ori apar solicitari din partea acestuia sau pozitia bancii se modifica, functie de evolutia relatiei contractuale
Participa la intalnirile cu clientii in etapa de stabilire a necesarului de finantare si negociere a conditiilor de creditare”.

Descrierea companiei

Altfel…
Faptul ca suntem cel mai mare grup financiar din Romania ne responsabilizeaza sa sustinem dezvoltarea mediului de afaceri si comunitatile din care facem parte, oriunde si oricand. Ne place sa incurajam vise indraznete fie ca sunt ale colegilor sau ale clientilor nostri si suntem foarte bucurosi sa le vedem devenind realitate.

Cei peste 2,5 milioane de clienti si cei peste 7.000 de colegi ne dau in fiecare zi increderea ca putem fi mai buni. Asa am reusit sa atragem alaturi de noi actionari puternici, precum Banca Europeana pentru Reconstructie si Dezvoltare si sa fim singurul brand bancar romanesc prezent in Brand Finance 500 Ranking 2018 si Cel mai valoros brand bancar din Romania, conform Brand Finance Romania 2017.

Ce zici, merita sa te alaturi echipei?

Expirat
Analist Credite Corporate, Sucursala  -  Banca Transilvania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles