Gratis

Analist Contracte

DONA.Logistica

Descrierea jobului

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate (de preferat profil economic);
  • Minim 1 an experienta intr-o pozitie similara;
  • Persoana organizata, cu o buna capacitate de analiza si sinteza;
  • Bune abilitati de comunicare, amabila si cu atitudine proactiva;
  • Persoana discreta in relatia cu clientii; pastreaza confidentialitatea informatiilor;
  • Utilizator experimentat a pachetului MS Office;
  • Disponibilitatea pentru deplasari in interes de serviciu; detine permis de conducere categoria B.

Responsabilitati:

  • Elaboreaza si tine la zi baza de date cu contracte;
  • Monitorizeaza derularea contractelor in conformitate cu clauzele si obligatiile asumate;
  • Se asigura ca termenii contractelor respecta cerintele si politicile legale;
  • Centralizeaza si analizeaza toate facturile primite de la subcontractori/ furnizori si a facturilor emise catre beneficiar;
  • Intocmeste comunicari diverse catre terti (clienti, subcontractori, furnizori, etc.);
  • Colaboreaza cu autoritatile statului;
  • Participa la activitati ce tin de evidenta si gestionarea documentelor (facturi, avize, procese verbale); mentine si actualizeaza arhiva;
  • Asigura desfasurarea activitatii administrative, de secretariat si de protocol conform procedurilor interne ale companiei.

Iti oferim:

  • Pachet salarial atractiv corelat cu nivelul de experienta si abilitati.

Dona.Logistica, parte a grupului DONA, asigură distribuția farmaceutică echilibrată la nivel național catre farmacii independente, spitale si farmacii Dona.

Desi a fost infiintata doar de 3 ani, Dona.Logistica a demonstrat ca este capabila de o evolutie foarte rapida, ajungand in prezent in topul primilor 5 distribuitori de medicamente la nivel national, cu o cifra de afaceri anuala de peste 200 milioane de Euro.

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 10 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024