Gratis

Analist calitate furnizor

SC ZES ZOLLNER ELECTRONIC SRL

Candidatul Ideal

- Studii superioare în domeniul tehnic
- Experienţă în domeniul calităţii
- Limba engleză nivel avansat de comunicare în scris și verbal
- Cunoștințe minime de tool-uri și standarde de calitate
- Cunoştinţe temeinice de operare calculator, SAP – reprezintă avantaj
- Inițiativă și gândire analitică
- Persoană orientată spre rezultate
- Capacitate de a evalua și de a lua decizii rapide

Descrierea jobului

- Este responsabil de managementul reclamațiilor către furnizori
- Realizează evaluări și propune soluții de rezolvare a eventualelor probleme asociate ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀stocurilor, materiilor prime, comenzilor
- Aduce îmbunătătiri continue și oferă suport în probleme de calitate materii prime
- Urmărirea calității materialelor
- Verifică respectarea termenelor de livrare în cazul reclamațiilor
- Ține legătura cu furnizorii
- Verifică si urmărește măsurile corective și preventive definite de furnizori, verifica eficacitatea acestora folosind metode de calitate

SC ZES Zollner Electronic SRL Satu Mare este o societate cu capital integral german, membră a grupului de firme Zollner Elektronik AG. Firma este prezentă în Satu Mare din anul 2001 cu producția de componente inductive și din producția de subansamble electronice și are clienți de prestigiu din domeniul industriei auto, electronică și de telecomunicații.
Publicat 29 Mai 2024 Reactualizat 29 Mai 2024 Expiră 28 Iun. 2024