Ajutor operare magazin online - ambalare / procesare comenzi

PERFECT PET S.R.L.

Candidatul Ideal

Informatii importante:
  • Bugetul / Salariul pentru acest post de incepator/ajutor este de 2100lei net + 700 lei bonuri de masa, totul platit 100% legal cu contract de munca. Salariul brut (cu taxe) este de approx 4200lei. In timp odata ce noul angajat capata experienta salariul va creste.
  • Programul de lucru este Luni-Vineri 9-17:30 (30min pauza de masa).
  • Zona este Aparatorii Patriei (sediul este la 7-8min de statia de metrou Aparatorii Patriei).
  • *Se poate discuta provizoriu sau permanent si de un program part-time de 4-6 ore, dar ora de incepere trebuie sa fie maxim 10 iar salariul va fi ajustat corespunzator. (cititi la final conditia pentru part time)
Informatii generale despre post / nevoia noastra:
Magazin online in domeniul produselor pentru animale de companie, cautam un nou coleg care sa ajute la ambalat si procesat comenzi datorita cresterii volumului de comenzi. In prima faza se lucreaza ca si asistent/ajutor cu sarcinile repetitive pentru colegul actual ce gestioneaza magazinul iar in timp se vor prelua o parte din atributii independent.
Nu este necesara experienta in domeniu ci doar abilitatea de a manevra colete de pana la 15kg greutate si cunostinte minime de utilizare a pc-ului (necesar pentru printarea etichetelor de curierat, urmarirea stadiului livrarilor, samd).

Descrierea jobului

Atributiile generale sunt:
  • Identificarea comenzilor in platforma de administrare
  • Preluarea produselor de la raft din depozit
  • Printarea documentelor necesare (eticheta, factura - totul e automat)
  • Ambalarea coletelor (de la plicuri pana la cutii de 15kg) - este necesara o stare fizica ok, se lucreaza in picioare
  • Incarcarea/descarcarea de marfuri pentru aprovizionare si predare a coletelor la curieri
Beneficii:
  • salariu platit legal si la timp, contract de munca, etc. Avansare garantata (atat ca atributii cat si salariu) pentru colegii seriosi si implicati
  • reduceri la produse si servicii de pana la 50% pentru propriile animale de companie
  • prime de sarbatori si zi de nastere (de la 150 lei /eveniment in sus, in functie de vechime)
  • training - nu este necesara experienta
*Pentru colaborare part-time este nevoie ca anagajatul nou sa fie elev sau student sau sa mai aiba activ un contract de munca de minim 4 ore la alt angajator. in caz contrar, conform legislatiei in vigoare taxele se platesc ca si pentru un contract de 8 ore, chiar daca se lucreaza doar 4 - deci nu putem angaja part time pe cineva care nu se incadreaza in una din cele 2 situatii - elev/student sau salariat inca undeva, pentru ca taxele ar ajunge mai mari decat salariul.

Perfect Pet a fost fondat in 2010 si opereaza 3 centre veterinare in Bucuresti cat si un magazin online. Oferim servicii si produse pentru animale de companie (caini pisici). Suntem o echipa de aproape 40 colegi, cu specializari in ramurile de activiate specifice activitatii noastre.

Publicat 29 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 6 Mai 2024