Gratis

Ajutor bucatar

SC STUDIO PLASTILINA SRL

Candidatul Ideal

Suntem deschisi colaborarii cu colegi care isi doresc un loc de munca stabil.
-atitudine pozitiva si politicoasa fata de colegi si clienti.
-mentinerea curateniei si a igienei la locul de munca
-dorinta de a invata si a-si imbunatati aptitudinile
-abilitati de comunicare si organizare,
-creativ, cu spirit de echipa dezvoltat
-activ, aspect fizic placut, sociabil si descurcaret
-cu sau fara experienta

Descrierea jobului

Postul include:

sa pregateasca meniul;
sa comande, sa testeze, sa receptioneze si sa depoziteze ingredientele alimentare;
sa pregateasca mancarea in conformitate cu retetele si formulele date (care includ calcularea cantitatiilor necesare de materiale specifice pentru restaurant;
pregatirea mai multor feluri de mancare in acelasi timp, in functie si in ordinea comenzilor;
sa aranjeze si sa decoreze mancarea inainte de a fi servita pe farfurii, boluri, platouri dupa cum cere fiecare fel de mancare preparat.;
sa pregateasca si sa aranjeze mancarea pentru diete speciale;
sa coopereze la intretinerea ustensilelor de bucatarie si a echipamentului;
indeplinirea altor sarcini curente atribuite de catre superiorul direct, in concordanta cu necesitatile imediate ale unitatii.
sa tina cont de perisabilitate, termenul de garantie, de modul in care urmeaza sa fie folosite ingredientele;
face prelucrarile preliminare gatitului - sorteaza, curata, spala, divizeaza si mai apoi gateste - fierbe, frige, coace, prajeste.

Acuarela este un mic bistro pentru comunitatea de artiști din București, un hub social, o gazdă călduroasă de evenimente publice si private, degustari, brunch-uri.
Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 14 Mart. 2024 Expiră 13 Apr. 2024