Gratis

AGENT VANZARI

TOTAL DISTRIBUTION GROUP ARGES S.R.L.

Candidatul Ideal

- Experienta ca agent vanzari
- Responsabil, organizat, ordonat, perseverent, confident
- Eficient in rezolvarea problemelor intalnite
- Dorinta de munca
- Capacitate deosebita de relationare interumana, integritate profesionala
- Rezistenta la stress
- Abilitati de comunicare si prezentare
- Abilitatea de a lucra cu cifrele
- Gandire analitica
- Abilitati de negociere
- Orientare catre rezultat

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:
- Realizeaza planul de vanzari bugetat conform targetului lunar
- Este responsabil de vanzarea produselor companiei prin utilizarea ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄tehnicilor de vanzare insusite intern sau extern
- Prezinta clientilor de pe zona promotiile si campanile stabilite
- Mentine continuu relatia cu clientii si le ofera asistenta si solutii de rezolvare optima a situatiilor dificile
- Mareste portofoliul de clienti
- Completeaza zilnic rapoarte de vanzari in vederea optimizarii procesului si a strategiei de vanzari
- Foloseste materiale POS si este responsabil de mercantizarea produselor conform standardelor companiei
- Face incasari si identifica solutii optime in cazul intarzierilor de plata
- Depune zilnic numerarul incasat si preda chitantierul pentru verificare
- Respecta procedurile de lucru stabilite

SC TDG ARGES SRL, INFIINTATA IN 1997, A REUSIT SA SE IMPUNA RAPID IN ZONA DE DISTRIBUTIE A JUDETULUI ARGES, PENTRU CA IN ANUL 1998 SA FIE OPERATIONALA SI IN JUDETUL OLT. IN ANUL 2002 JUDETUL DOLJ AVEA SA FIGUREZE IN ACOPERIREA RETELEI DE DISTRIBUTIE A COMPANIEI. FOARTE BINE ORIENTATA CATRE CLIENT, A RECONSIDERAT APORTUL OFERIT PE PIATA DIN ZONELE RURALE OFERIND O EXCELENTA PREZENTA IN LOCALITATILE INSUFICIENT ACOPERITE DE COMPANII SIMILARE.
SOCIETATEA BENEFICIAZA DE UN MANAGEMENT EFICIENT, ARE O PREZENTA FOARTE APROPIATA DE CLIENTI, OFERA O REACTIE POZITIVA IN SISTEMUL DE VANZARE.
REFERINTELE NOASTRE CUPRIND NUME SONORE DE PRODUCATORI SI PRODUSE CU VALOARE RIDICATA DE BRAND. EFORTUL INVESTITIONAL FACUT IN ULTIMII ANI CREEAZA PREMISELE UNOR NIVELURI RECORD LA DISTRIBUTIE PE TOATE SEGMENTELE ACOPERITE DE COMPANIE SI ASIGURA ATINGEREA OBIECTIVELOR DE MARIRE A CIFREI DE AFACERI.
Publicat 9 Mai 2024 Reactualizat 9 Mai 2024 Expiră 8 Iun. 2024