Gratis

Agent Vanzari

BGS Grup

Candidatul Ideal

  • Experienta in domeniu – nu este obligatorie.
  • Abilitatea de a recunoaste si dezvolta oportunitati profitabile de business;
  • Abilitatea de a negocia si de a mentine echilibrul intre nevoile clientului si ale companiei;
  • Limba engleza – constituie avantaj;
  • Cunostinte operare PC – suita Microsoft;
  • Persoana care da dovada de: integritate, responsabilitate, initiativa, putere de convingere si negociere, claritate si coerenta in exprimare;
  • Loialitate, spirit de echipa, orientare catre client si catre rezultat;
  • Atitudine profesionista;
  • Dorinta permanenta de perfectionare si avansare in cariera.

Descrierea jobului

  • Market reaseach pentru dezvoltarea portofoliului de clienti;
  • Gestionarea portofoliului de clienti si dezvoltarea relatiei cu acestia;
  • Implementarea strategiei de vanzari;
  • Planificarea si respectarea obiectivelor;
  • Prezentarea si promovarea serviciilor companiei in scopul atingerii obiectivelor individuale de vanzari;
  • Cunoasterea produselor societatii si particularizarea acestora in functie de nevoile clientilor;
  • Propunerea unei strategii de abordare a prospectilor, incluzand etapele vanzarii (apel telefonic, intalnire la sediul clientului etc), descoperirea nevoilor clientului si modul de satisfacere a acestora precum si solutii de prevenire sau combatere a obiectiilor despre costul initial al investitei;
  • Realizarea ofertelor, analizelor de cost/ beneficiu si prezentarea produselor firmei;

Oferim:
  • Posibilitatea de a avea program flexibil;
  • Suport pentru vanzare: training de specialitate, consultanta tehnica, planificare strategica si asistenta in vanzare, materiale de prezentare etc.

Grup de companii şi organizaţii non-profit, recunoscut la nivel naţional ca reper în următoarele domenii:
- servicii de securitate a bunurilor şi protecţie a persoanelor;
- servicii medicale de urgentă, transport medicalizat şi nemediaclizat, medicina muncii şi de familie;
- activităţi de motorsport (motociclism şi auto off-road);
- activităţi umanitare de:limitare şi înlăturare a efectelor accidentelor, dezastrelor şi calamităţilor naturale;
sprijinire a oricăror persoane aflate în nevoie.
Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024