Gratis

Agent vanzari

S.C SECPRAL PRO INSTALATII S.R.L
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Experienta in vanzari minim 3 ani, de preferat in domeniul tehnic (instalatii - avantaj);
  • Studii superioare tehnice sau economice;
  • Disponibilitate de a se deplasa 80% din timpul de lucru;
  • Promptitudine in luarea decizilor;
  • Cunoasterea generala a pietei locale;
  • Domiciliul stabil in raza localitatii vizate;
  • Disponibilitate de a-si desfasura activitatea in zonele alocate;
  • Abilitati sporite de persuasiune, comunicare si negociere, orientare catre client, persoana optimista;
  • Abilitatea de a acumula detalii tehnice si de a le transmite;
  • Ambitios si dinamic, organizat, responsabil;
  • Fidelitate si stabilitate.

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati:
  • Prezinta si promoveaza produsele comercializate in conformitate cu standardele si politica comerciala a companiei;
  • Mentine si dezvolta relatia cu clientii actuali prin vizite de lucru la sediul acestora ;
  • Identifica si contacteaza potentiali clienti noi in vederea largirii portofoliului de clienti;
  • Prospecteaza piata comerciala in zona teritoriala alocata: BZ_DB_PH;
  • Negociaza si urmareste derularea contractelor comerciale cu clientii, respectarea conditiilor contractuale;
  • Urmareste vanzarile catre clienti precum si incasarile de la acestia;
  • Prezinta raportul zilnic de activitate superiorilor ierarhici si stabileste impreuna cu acestia strategii de crestere a vanzarilor si marirea numarului de clienti;
  • Intocmeste baza de date cu firmele din zona arondata;
Oferta (bonusuri, beneficii):
  • Laptop;
  • Masina de serviciu, telefon;
  • Comision din vanzari;
  • Traininguri si oportunitati de dezvoltare personala si profesionala;
  • Oportunitatea de a lucra intr-o companie de succes.

SECPRAL PRO INSTALATII - Importator si distribuitor de materiale pentru instalatii si echipamente termice.
Succesul pe plan profesional presupune pregatire , disciplina si multa munca. Daca nu esti speriat de aceste lucruri , indeplinesti cerintele de mai jos si crezi ca faci la un nivel avansat ceea ce apare in descrierea postului, te rugam sa aplici CV-ul tau pentru acest post. Te asteptam in echipa noastra! Nu toti reusesc, dar daca o echipa de 130 de oameni au reusit, ai si tu sanse reale!
Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 14 Mart. 2024 Expiră 13 Apr. 2024