Gratis

Agent Vanzari Transporturi Internationale de Marfuri

TOP EXPERT DCE S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

- studii superioare finalizate;
- experienta de minim 3 ani intr-un post similar din vanzari, ideal in domeniul transportului de marfuri;
-dotat cu abilități excelente de comunicare și negociere;
- să aibă spirit de observație și capacitate de analiză, pentru a lua rapid decizii, chiar și în situațiile de criză;
- să fie o persoană bine organizată, astfel încât să gestioneze eficient colaborările cu partenerii și clienții;
- personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;
- disponibilitate 8 ore/zilnic;
- nivel mediu de limba engleza;
- cunostinte avansate de operare PC (Windows, Microsoft Word si Excel, Internet);
- permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

-vânzarea serviciilor de transport maritim, rutier, feroviar si aerian ale companiei: generarea de vânzări active portofoliului de clienți existenți și ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀potențiali, prin oferirea de soluții de transport personalizate.
- achiziția de servicii de transport prin negocierea și achiziționarea celor mai bune servicii de la furnizorii de transport subcontractați și noi, respectând standardele de cost, timp și calitate;
-menţine permanent legătura cu clienţii existenţi pentru fidelizarea acestora si pentru rezolvarea situatiilor si problemelor aparute;
-monitorizarea contractelor și comenzilor de transport prin supravegherea întregului proces contractual, de la negocieri până la finalizarea obligațiilor, asigurându-se că toate aspectele sunt conforme cu standardele companiei.
- urmareste atragerea permanenta de noi clienti si mentinerea relatiilor cu clientii in portofoliu;
- urmareste realizarea planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
- elaboreaza si propune strategii de crestere continua a volumului de vanzari;
- analizeaza concurenta de piata si stabileste solutii de optimizare a activitatii de vanzari;
Beneficii:
-posibilitatea de a desfășura activitatea în regim remote;
-salariu fix- pachet salarial personalizat, ajustat în funcție de experiența și performanța, cu evaluări anuale pentru a menține echitatea și competitivitatea.
-comison din vanzari;
-telefon si laptop;

De 21 ani prezenta pe piata romaneasca, compania Top Expert DCE Srl are ca obiect de activitate furnizarea de servicii de transport intern si international de marfuri, servicii de logistica si formalitati vamale de import-export, inclusiv intocmirea si depunerea declaratiilor Intrastat.
email: contabilitate@topexpert.ro
Publicat 23 Mai 2024 Reactualizat 16 Iun. 2024 Expiră 22 Iun. 2024