Gratis

Agent vanzari sisteme de acoperis Iasi

SC WETTERBEST SA

Candidatul Ideal

Ne marim echipa!
Cautam coleg(a) pentru echipa de vanzari Wetterbest care va fi responsabil(a) de vanzarea de sisteme de acoperisuri in zona Iasi, in segmentul persoane fizice.

Cerinte:
- studii medii
- experienta de minim 2 ani in vanzari, preferabil in industria materialelor de constructii
- spirit organizatoric, proactivitate, pasiune si abilitati pentru vanzari si negociere
- orientare spre client si rezultat
- cunostinte bune MS Office
- permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

In calitate de Agent Vanzari vei avea urmatoarele responsabilitati:

- dezvoltarea relatiilor de business;
- atingerea obiectivelor de vanzari;
- implementarea politicii comerciale si de marketing a companiei;
- prospectarea pietei, identificarea de noi clienti si oportunitati de dezvoltare a business-ului, avand in vedere acoperirea deplina a zonei de vanzare;
- efectuarea panotajelor si de executarea masuratorilor (lucru la inaltime);
- intocmirea ofertelor comerciale pentru clientul final, in special persoane fizice, conform necesarului de material calculat in urma masuratorilor efectuate;
- negocierea de contracte in limitele de competenta stabilite de companie;
- incasarea sumelor pentru marfa vanduta.

Wetterbest® este un producator de top pe piata sistemelor de invelitori metalice din Romania. Misiunea noastra este de a oferi siguranta si confort clientilor nostri, prin sisteme de acoperisuri calitative, rezistente si durabile. Strategia ce sta la baza actiunilor noastre, pleaca de la principii antreprenoriale solide ce au in vedere investitii constante si consistente in tehnologizare, materie prima de calitate, dezvoltarea continua a echipei Wetterbest, a portofoliului de produse si a pietelor pe care activam. Incepand din anul 2021, Wetterbest este preluat de catre Grupul International Kingspan, liderul global in industria materialelor de termoizolare si de anvelopare a cladirilor.

Publicat 3 Mart. 2024 Reactualizat 31 Mart. 2024 Expiră 2 Apr. 2024