Gratis

Agent vanzari Showroom Mobilier Premium

CDM BUSINESS DESIGN SRL

Candidatul Ideal

Showroom-ul LUISS din București își caută coleg nou! Mai exact suntem în căutarea unui Agent de vânzări entuziast, dinamic, dornic să lucreze în industria somnului. Dacă ești o persoană din București, în căutarea unui loc de muncă care să pună în valoare abilitățile tale de comunicare și să îți ofere oportunități de dezvoltare continuă, te încurajăm să aplici pentru acest post.

Te rugăm să citești ceea ce ne dorim de la tine și să aplici pentru acest job, doar dacă crezi că alături de noi poți crește profesional!

Descrierea jobului

Responsabilități Agent de Vânzări:
- Identifică și abordează potențialii clienți, oferindu-le informații despre produsele și serviciile noastre;
- Ascultă și înțelege nevoile clienților, oferindu-le soluții personalizate, astfel asigurând un nivel de customer care ridicat;
- Colaborarea direct și permanentă cu celelalte showroom-uri din țară dar și cu departamentele interne Luiss pentru a furniza și obține informații actuale și corecte;
- Configurarea și transmiterea ofertelor personalizate, care să reflecte în mod precis cerințele și specificațiile clientului;
- Asigură o bună administrare a showroom-ului din București prin activități de control și optimizare a costurilor de întreținere, monitorizarea și aprovizionarea stocurilor de produse, aplicarea procedurilor interne;
- Participă direct la aplicarea strategiilor de promovare și vânzare ale showroom-ului;
- Păstrează legătura cu clienții și colaboratorii direct implicați în activitatea showroom-ului Luiss din București;

Cerințe Agent de Vânzări:
- Experiența anterioară în retail, în vânzări mobilier de lux sau domenii conexe (experiența în arhitectură sau design, vânzări mobilier);
- Abilități dezvoltate de comunicare, leadership și negociere;
- Capacitatea de a construi relații solide cu clienții existenți și dezvoltă o rețea de contacte, oferind înțelegere clienților care nu pot ajunge în timpul programului de lucru;
- Cunoștințe avansate în utilizarea calculatorului și a instrumentelor de comunicare online, în special suita Microsoft Office (cunoașterea programelor Autocad, Photoshop sau Ilustrator reprezintă un avantaj, dar nu sunt obligatorii);
- Are studii superioare finalizate (studiile în domeniul tehnic reprezintă un avantaj, dar nu este obligatoriu);
- Vorbitor de limba engleză nivel mediu sau avansat;
- Responsabil, flexibil, dinamic, capabil să se adapteze unui mediu de lucru ce are la bază comercializarea produse high-end, custom-made;
- Orientat către obiective și rezultate, raportând situațiile ce ies din aria sa de acoperire.

Oferta noastră pentru Agent de Vânzări:
- Pachet salarial competitive, adaptat la condițiile de trai actual, plus comision din vânzări;
- Stimulente financiare precum: tichete de masa, bonusuri pentru îndeplinirea cu succes a sarcinilor, comision din vânzări;
- Invitație activă la toate evenimentele Luiss ce presupune prezența persoanelor publice și mondene, influenceri și colaboratori din zona business;
- Punem la dispoziție calculator și telefon de serviciu;
- Discount la produsele fabricate și comercializate de brandul LUISS;
- Contract de muncă pe perioadă nedeterminată;
- Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei;
- Training și susținere continuă pentru a-ți maximiza potențialul și experiența ta alături de noi.

Dacă îndeplinești cerințele noastre și oferta pe care ți-o adresăm este favorabilă, aplică la acest job și hai să ne cunoaștem!

Luiss este un brand 100% românesc ce promite confortul hotelurilor de 5 stele la tine acasă prin soluții de sleep&more. Activăm în 3 orașe din România – Brașov, Tg. Ocna și de anul acesta, și la tine acasă, în București, în care comercializăm paturi boxspring, saltele, parfumuri de cameră și lenjerii. Alături de noi vei dobândi cunoștințe despre importanța unui somn de calitate, inside-uri despre designul paturilor din viitor dar și sfaturi despre articolele pe care le folosesc vedetele noastre. Categoria din care fac parte produsele Luiss sunt high-end, custom-made iar clienții care ne recomandă sunt din diferite domenii precum design & arhitectură, antreprenoriat & corporate, proprietari afaceri sector HORECA, lifestyle & family, influenceri (Alina Ceușan, Ștefana Peev, Anca Ciota).

Prin aplicarea CV-ului pentru acest job ești de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal, conform Regulamentului privind protecția persoanelor fizice in ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal. Aceste date ne sunt necesare pentru desfășurarea procesului de recrutare.
Numai candidații selectați vor fi invitați la interviu, a cărui dată va fi stabilită de comun acord cu aceștia.

Toate CV-urile vor fi analizate cu obiectivitate și în deplină confidențialitate.
Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 7 Apr. 2024