Gratis

Agent Vanzari Horeca/ Organizare evenimente

FABRICA GRIVITA

Candidatul Ideal

Profesionistul care promoveaza si vinde proactiv si reactiv produsele companiei; contribuie activ la indeplinirea obiectivelor de venit, dezoltare a retelei de vanzari si la pastrarea unui grad optim de satisfactie a clientilor, care poate oferi asistenta clientilor, si asigura servicii de suport in vanzari in conformitate cu strategia si standardele de comunicare si comerciale ale societatii Fabrica Grivita.

Descrierea jobului

Atributii specifice:
  • Promoveaza si vinde produsele companiei, propune produse si servicii aditionale si/sau alternative care sa raspunda nevoilor clientilor in scopul indeplinirii targeturilor stabilite, ducand astfel la cresterea veniturilor societatiii;
  • Furnizează informaţii generale clientilor din portofoliu (produse, preturi, servicii, etc.) sau personalizate (valoarea facturii, data emiterii facturii, ultima zi de plată,volum vanzari etc.), pentru rezolvarea solicitarii clientului;
  • Verifica gradul de satisfactie a clientilor fata de serviciile furnizate, asigurand asistenta comerciala
  • Planifica zilnic activitatea de vanzare, inregistreaza in fisierele de lucru: activitea de prospectie, negociere, vanzare
  • Inregistreaza solicitarile clientilor si le transmite pe flux pentru livrare; In cazuri exceptionale – proceseaza solicitarile clientilor si executa livrarile
  • Asigura managementul financiar al clientientilor din portofoliu – verificare/colectare
  • Solicita ajutorul admnistratorului ori de cate ori rezolvarea cerintelor clientilor depaseste competentele proprii;
  • Ia masuri pentru a-si imbunatati nivelul de performanta profesionala in conformitate cu feedback-ul si cerintele sefilor ierarhici superiori;
  • Aplica strategia firmei, respectand intocmai procedurile si instructiunile de lucru;
  • Dovedeste interes pentru atingerea indicatorilor de performanta, atat la nivel individual, cat si la nivelul echipei;
  • Participa la programele de pregatire profesionala in vederea atingerii nivelului de performanta;
  • Înştiinţează administratorul despre orice disfuncţionalitate de natură să afecteze activitatea proprie sau interesele legitime ale clienţilor si ale societatii;
  • Isi insuseste in 24 de ore de la informare noile produse si noile proceduri de lucru;
  • Contribuie la dezvoltarea procedurilor si instructiunilor de lucru prin propunerile pe care le face;
  • Indeplineste temporar orice alte sarcini care se incadreaza in specificul activitatii structurii din care face parte, la cererea superiorului direct;
  • Cunoaste si respecta prevedcrile Legii 506/2004. privind prelucrarea date lor cu caracter personal si protectia vietii private si ale Legii 677/2001 pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a datelor;

Descrierea companiei

Fabrica de bere arizanala cu zona de servire

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024