Gratis

Agent vanzari-Echipamente electrice curenti slabi

HELIOS SECURITY SRL

Candidatul Ideal

Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă, cu capacitatea de a comunica în mod clar și convingător.
Orientat către rezultate și capacitatea de a lucra sub presiune într-un mediu dinamic și competitiv.

Descrierea jobului

- Studii superioare în domeniul tehnic sau al vânzărilor reprezintă un avantaj.
- Experiență anterioară într-o poziție similară în domeniul ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂vânzărilor sau al relațiilor cu clienții. - Cunoștințe solide de utilizare a instrumentelor de comunicare și de lucru online (e-mail, telefon, rețele sociale etc.).
- Abilități bune de organizare și gestionare a timpului, cu atenție la detalii și capacitatea de a prioritiza sarcinile în mod eficient.
- Cunoștințe solide în utilizarea suitei Microsoft Office - Obligatoriu.
- Identifică și califică potențiali clienți prin intermediul diverselor canale de comunicare, inclusiv telefon, e-mail, rețele sociale etc.
- Furnizează asistență tehnică și comercială clienților potențiali, prezentând produsele sau serviciile companiei într-un mod convingător și adaptat la nevoile acestora.
- Colaborează strâns cu echipa de vânzări pentru a identifica oportunități de afaceri și pentru a dezvolta strategii eficiente de abordare a pieței.
- Răspunde la întrebările și solicitările clienților în legătură cu produsele sau serviciile companiei și oferă soluții sau alternative în funcție de necesitățile acestora.
- Colectează feedback-ul clienților și raportează informațiile relevante către echipa de vânzări și departamentele corespunzătoare pentru îmbunătățirea produselor sau serviciilor.
- Întocmește și actualizează rapoarte, prezentări sau documente necesare pentru procesul de vânzare și pentru susținerea activităților de presales.
- Monitorizează și urmărește evoluția clienților potențiali în cadrul ciclului de vânzare, asigurându-se că toate etapele sunt gestionate eficient și că obiectivele sunt atinse în timp util.
- Participă activ la training-uri și sesiuni de instruire pentru a-și dezvolta cunoștințele tehnice și comerciale și pentru a-și îmbunătăți abilitățile de comunicare și de negociere.

Suntem o firma ce activeaza in domeniul sistemelor si instalatiilor electrice de curenti slabi de peste 20 de ani. Ca urmare a experientei indelungate , ne caracterizeaza seriozitatea si profesionalismul in acest sector.
Echipa noastra este formata din oameni tineri , cu experienta si viziune, cu spirit de initiativa si dorinta de perfectionare.
Publicat 11 Iun. 2024 Reactualizat 9 Iul. 2024 Expiră 11 Iul. 2024