AGENT VANZARI D2D Bucuresti/Radauti/Falticeni/Pascani/Tecuci

AG. VANZARI D2D Bucuresti/Radauti/Falticeni/Pascani/Tecuci
5 poziții

Candidatul Ideal

Criterii de selecție

Aceste criterii sunt esențiale pentru angajator în procesul de selecție a candidaților.

Peste 6 luni de experiență în Vânzări
Cunoaşterea regulilor gramaticii limbii române.
Cunoştinţe tehnice generale despre domeniul companiei, cunoştinţe despre modul de utilizare şi funcţionare a serviciilor oferite de companie.
Bune cunoştinţe de operare PC-pachetul MS Office
Facilitati de exprimare verbala si scrisa.
Abilitati de comunicare si negociere.
Abilitatea de a lucra efectiv cu oamenii, de a se adapta diferitelor tipuri de persoane cu care interactioneaza.
Abilitatea de a explica clientilor si abonatilor informatiile tehnice care sa determine intelegerea acestora.
Abilitatea de a reflecta imaginea dorita de companie in interactiunea cu clientii, abonatii.
Capacitate de focalizare pe detalii.
Capacitate de identificare si rezolvare de probleme; promptitudine in oferirea raspunsurilor la intrebarile clientilor, abonatilor.
Rigurozitate in indeplinirea atributiilor de munca.
Rezistenta la lucru in conditii de stres.
Prezentare placuta, tonul vocii cald si politicos.
Disponibilitate de invatare continua si intr-un timp scurt.

Descrierea jobului

Crearea, menţinerea şi creşterea portofoliului de clienţi şi a valorii abonamentelor contractate, prin interacţiunea directă cu aceştia (telefonic, pe teren sau în sediile companiei);
oferirea suportului pentru soluţionarea problemelor contractuale precum şi promovarea ofertelor comerciale ale Companiei.

Realizarea targetului lunar şi a numărului de discuţii de vânzare pe zi. Respectarea routingului.
Oferă şi vinde clientului pachetul cel mai adecvat de produse şi servicii ale companiei, cu scopul de a satisface în mod optim nevoile acestuia precum şi de a creşte veniturile companiei.
Monitorizează situaţia clienţilor proprii, pentru a se asigura că acestora le- au fost instalate serviciile contractate.
Dezvolta o bună relaţie de lucru cu clienţii, păstrând permanent legătura cu aceştia pentru a găsi oportunităţi de creştere a vânzărilor.
Întocmeşte evidenta zilnică şi raportează către coordonatorul de vânzări fişele de cerere servicii, chestionarele şi formularele de feed-back efectuate.
Promovează imaginea Companiei păstrând o ţinută adecvată, prin discurs profesionist şi atitudinea orientată spre client.
Participa la programe de pregătire şi perfecţionare oferite de companie şi pune în practică cunoştinţele însuşite

NextGen Communications este una dintre cele mai tinere si dinamice companii ce activeaza pe piata de telecomunicatii din Romania, oferind servicii in 37 orase mari si peste 300 de localitati.

NextGen Communications, societate cu raspundere limitata detinuta in procent de 100% de Orange Romania Communications, a fost creată la sfârșitul anului 2008 cu scopul principal de a oferi o alternativa avantajoasa la ofertele principalilor jucatori de pe pietele locale, folosind totodata cele mai noi tehnologii in domeniu, permitand furnizarea de servicii competitive.

NextGen Communications ofera abonatilor sai cea mai avantajoasa si variata grila de canale TV din piata, ce cuprinde: filme, documentare, stiri, muzica, sport, desene animate, divertisment etc, la preturi competitive. Abonatii serviciului de televiziune digitala beneficiaza de cea mai mare grila de baza cu peste 100 canale, precum si o variata oferta de pachete de programe tematice

Incepand cu 2015, NextGen conecteaza peste jumatate de milion de locuinte, printr-o retea de ultima generatie, oferind servicii de internet, televiziune si telefonie, prin intermediul celor 500 de angajati profesionisti ce asigura asistenta permanenta.

Ca si angajator, NextGen Communications desfasoara frecvent campanii de recrutare, oferind locuri de munca in peste 20 de orase din tara.

Daca doriti sa aflati mai multe informatii despre serviciile noastre, angajari, magazine, va rugam sa accesati : http://www.next-gen.ro

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 20 Apr. 2024 Expiră 20 Apr. 2024