Agent Vanzari Business- Partener Vodafone

Spectrum Power Sales S.R.L. 3 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Ce te ajută pentru rol:

- minimum studii liceale (studiile universitare finalizate reprezintă un avantaj);
- cunoștințe specifice despre industria telecom;
- foarte bune abilități de ascultare și comunicare;
- orientare către client și către identificarea soluțiilor;
- limba engleză nivel mediu;
- foarte bune abilități de lucru cu calculatorul (MS Office);
- permisul de conducere reprezintă un avantaj;

Descrierea jobului

Cum îți desfășori activitatea:

În echipa noastră vei găsi informațiile și resursele care te vor stimula să-ți pui în valoare cunoștințele și aptitudinile.
Astfel, vei face parte dintr-o echipă unită care are drept scop oferirea unei experiențe pozitive clienților în funcție de nevoile fiecăruia.
Responsabilitățile tale:

- interacțiunea cu clienții business, identificarea nevoilor, consilierea și comunicarea cu aceștia;
- monitorizarea activitatii competitiei si tendintele pietei, asigurarea ca solutiile de afaceri oferite clientilor sunt potrivite conditiilor de piata si obiectivelor companiei prin abordare de vanzare consultativa si proactiva;
- dezvoltarea relațiilor cu clienții business, identificarea de noi clienți;
- atragerea clienților noi în portofoliu prin activități specifice: hunting, recomandări, etc.;
- urmărirea evoluției fiecărui cont în sensul de a propune în permanenta cele mai potrivite soluții de comunicare;
- furnizarea informațiilor necesare despre funcționarea și utilizarea produselor și serviciilor Vodafone;
- verificarea integrității, completarea contractelor și a actelor adiționale;
- realizarea analizelor de vânzări și a rapoartelor.

​Ce îți oferim pentru rolul de Direct Sales Consultant B2B:

- Pregătire intensă în sesiuni de training cu durata de 2 săptămâni
- Acces la o mare varietate de cursuri și resurse de învățare
- Participarea la concursuri și acordarea unor bonusuri care recompensează performanța individuală și pe cea de echipă;
- Susținere și promovare în carieră;
- Abonament nelimitat de voce și date și accesul la oferte preferențiale pentru terminale;
- Mașină de serviciu, laptop, telefon;
- Salarizare fixă + comision consistent bazat pe performanță;

Spectrum Power Sales este o companie nou intrată în familia Vodafone, însă obiectivul nostru este să ajungem în Top 3 Parteneri Business în cel mai scurt timp, împreună cu oamenii potriviți în echipa noastră.
Alături de echipa Vodafone dorim să construim o cultură organizațională în cadrul căruia fiecare să fie liber să-și exprime părerile într-un mediu dinamic și provocator, tocmai pentru a putea oferi clienților noștri cel mai bun portofoliu de produse și servicii de pe piața telecomunicațiilor din România. La nivel global, Vodafone este cea mai importantă companie de telecomunicații, fiind un brand pe care milioane de oameni din orice colț al globului îl aleg fiecare zi pentru a comunica, a trimite mesaje sau a se conecta la serviciile de date într-un mod rapid și eficient.
​Daca îți dorești să intri în această călătorie alături de noi așteptăm CV-ul tau la adresa de e-mail office@spectrum-sales.ro sau aplicând la job direct pe platforma eJobs.
Publicat 8 Aug. 2022 Reactualizat 3 Oct. 2022 Expiră 5 Oct. 2022