Gratis

Agent Vanzari B2B Manager Zonal

Dalgeco Confectii Textile
3 poziții

Candidatul Ideal

Agent Vanzari B2B

Experiență de minim 2 ani în vânzări pe segmentul B2B (condiție obligatorie);
- O bună cunoaștere a industriei din zona alocată;
- Domiciliul în orașul reședință de județ;
- Limba engleză: nivel mediu;
- Bune abilități de utilizare a pachetului MS Office;
- Posesor carnet de conducere categoria B;
- Persoana organizată, orientată către rezultate, cu excelente abilități de comunicare și negociere, cu atitudine proactivă și constructivă;
- Disponibilitate pentru deplasări în țară;
- Constituie avantaj experiență în domeniul produselor industriale (de preferat în domeniul echipamentelor de protecția muncii);

Descrierea jobului

- Gestionează și dezvoltă clienții activi ai companiei
- Prospectează piața pentru creșterea portofoliului de clienți și dezvoltă noi oportunități de afaceri
- Identifică nevoile clienților și realizează oferte specifice
- Promovează întregul portofoliu de produse al companiei
- Negociază cu clienții condițiile comerciale în limitele de autoritate atribuite
- Este responsabil/ă de încasarea banilor în termenul agreat cu clienții
- Actualizează permanent baza de date cu informații despre clienți
- Menține și dezvoltă relațiile de afaceri cu clienții existenți;
- Urmărește derularea contractelor, livrărilor și încasărilor;
- Întocmește rapoarte de vânzări către superiorul direct.

Oferta (bonusuri, beneficii)
- pachet salarial motivant;
- sistem de bonusare
- telefon mobil, laptop, mașină

Societatea DALGECO CONFECTII TEXTILE SRL este importator, producător și distribuitor de echipamente individuale pentru protecția muncii, reprezentant al unora dintre cele mai recunoscute branduri de profil din România și din străinătate.

DALGECO este o companie cu capital integral românesc, care a împlinit 20 ani de la înființarea sa, în orașul Constanța. În tot acest timp, scopul societății a fost de a dezvolta produse de o calitate superioară pentru a satisface exigențele din ce în ce mai crescute ale clienților.
În prezent, nivelul calitativ al produselor noastre este unanim recunoscut a fi unul foarte ridicat, materialele folosite fiind cele mai bune și moderne de pe piață.
Este deținătorul Brandului DCT (pentru mănuși, ochelari, încălțăminte, îmbrăcăminte).
Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024