Gratis

Agent Vanzari / Area Sales Manager

TOMKAT 4U SERVICES S.R.L.
5 poziții

Candidatul Ideal

Salariu – 4000 si 15000 lei
Mid level/senior level
Studii medii/superioare
3 posturi Italia disponibile
1 post in Neamt
1 post in Constanta zona Sud

Cautam colegi pentru o companie reprezentativa in domeniul ferestrelor si usilor din PVC cu geam izolant din Piatra Neamt.
Area Sales Manager B2B – Italia, zonele: Abruzzo e Molise, Emilia Romagna,Umbria e Marche cu domiciliul in jud Neamt.
Area Sales Manager B2B – Romania, zona sud cu domiciliul in jud Constanta.
Area Sales Manager B2C – Romania, Neamt cu domiciliul in jud Neamt.

- Îți place să comunici și să negociezi.
- Ai experiență în domeniul vânzărilor, experienta in domeniul tehnic reprezinta un avantaj.
- Ai studii superioare/medii și cunoștințe de Microsoft Office.
- Ai înclinație naturală și disponibilitate pentru vânzare directă pe teren (permis categoria B).
- Ai disponibilitate la deplasări - minim 50% din timpul de lucru.

Descrierea jobului

- Identifica si contacteaza potentiali clienti in vederea emiterii ofertei, negocierii, incheierii si executarii contractelor comerciale;
- Acorda asistenta din punct de vedere tehnic si comercial clientilor si potentialilor clienti;
- Negociaza, incheie si asigura executarea contractelor si acordurilor comerciale;
- Aplica politica generala si specifica de vanzari a companiei;
- Identifica in mod corect si complet cerintele generale si specifice ale clientilor si le transmite catre Directorul de Vanzari in vederea analizei si implementarii;
- Identificarea noilor oportunitati de afaceri si mentine relatiile de colaborare cu clientii existenti;
- Promoveaza gama de produse si servicii a firmei: informaţii despre produse, preturi, oferte şi oferte speciale;
- Işi însuseşte cât mai profund toate informatiile legate de produse si serviciile companiei pentru o bună promovare a acestora în activitatea de vânzări;
- Analizeaza vanzarile, trendul si pozitionarea in piata locala a fiecarui client din zona alocata;
- Realizeaza si trimite catre companie raportari.

Beneficii:
- Salariu fix plus comision din vanzari;
- Bonuri de masa;
- Diurne in cazul deplasarilor;
- Venituri direct proporționale cu rezultatele - fără limitare superioară;
- Telefon, Laptop, Mașină de serviciu, avion in cazul deplasarilor din afara tarii;
- Training-uri și cursuri de specializare plătite de companie;
- Cazare inclusa.

Suntem o companie care ofera servicii de consultanta in afaceri, training si recrutare
pentru clientii care isi doresc rezultate exceptionale.
Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 4 Apr. 2024